Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na.....
Każdego , kto zajmuje się astrofoceniem wkurza spora ilość kabli wiszących z kamery i montażu. Mój pomysł na rozwiązanie tego problemu to "czarna teczka"  ;D ;D ;D.
Stara walizka narzędziowa została przystosowana i stanowi " wynośne centrum dowodzenia" - używając terminologii wojskowej- dla mojego montażu.

[Obrazek: obraz1e.jpg]

Otwory do kabli wykończyłem typowymi przepustami meblowymi( takimi kółkami do blatów biurowych). Ponadto spełniają one rolę wylotów wentylacyjnych. Obieg powietrza wymuszony jest przez zainstalowany wentylator. Jak widać zainstalowany jest tam: zasilacz SBIga, zasilacz 12V/5A ( montaż, Robofocus, wentylator), moduł Robofocusa, dwa konwertery USB-RS232 i mały hub USB. Znalazło sie też miejsce na rodzielacz napięcia sieciowego z jednym wolnym gniazdem np. dla laptopa.

Z prawej strony wychodzi w koszulce elastycznej wiązka kabli do kamery ( zasilanie i kabel USB) do montażu ( RS 232 i zasilanie) oraz robofocus.

Z lewej strony - kabel zasilający.

Wszystkie moduły są zamocowane do płyty z twardego PCV opaskami zaciskowymi.

Dołożyłem sobie na zewnątrz walizki dużą LED słabiutko świecącą na zielono jako sygnalizację obecności napięcia zasilającego.
Na zewnątrz znajduje się też termistor przeniesiony z modułu Robofocusa pracujący w układzie kompensacji temperatury.

Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz
SSSSuper, ale fajne  ;D ;D, przykład świetny.
  Dziadek.
Odpowiedz
Worek nylonowy bylby taszy ale moze nie tak fajny Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości