Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moi najlepsi nauczyciele.
#1


20 lat temu dowiedziałam się z Teleexpressu, że już nie będzie mojego ulubionego programu telewizyjnego. Obaj prowadzący zginęli w wypadku. Miałam wtedy 11 lat, a „Sondę” oglądałam – bez żadnej przesady – od urodzenia. Kurek i Kamiński

Moi rodzice bardzo lubili ten program. Odkąd sobie przypominam, we czwartki zasiadałam z nimi na wersalce i śledziłam dyskusje panów Kurka i Kamińskiego o laserach, komputerach, atomach. Na początku tata musiał tłumaczyć mi, o co chodzi. To trochę dziwne, ale pamiętam nawet odcinki z czasów, gdy miałam dwa latka.

Najbardziej lubiłam Kurka – za wąsy i za ten entuzjazm wobec odkryć i postępu. Postanowiłam zostać naukowcem. Imponowały mi zwłaszcza rurki, kolby i probówki... Dwadzieścia kilka lat później pracuję w jednym z instytutów Polskiej Akademii Nauk. Ostatecznie wolę obliczenia i pracę z komputerem - ale rurki, kolby i probówki otaczają mnie tu ze wszystkich stron.

Spełniłam moje marzenie. Właśnie zaczęłam badania nad mikroskopijnymi przemianami, które zachodzą na stykach neuronów. Moimi obliczeniami pomogę neurobiologom zrozumieć, jak komórki nerwowe nawiązują i zmieniają swe połączenia. A zatem – na czym polega pamięć i uczenie się.

Dwaj panowie z Sondy nie tylko podsunęli mi marzenia o „robieniu prawdziwej nauki”. Oni też pomogli mi przetrwać szkołę. Dzięki nim 12 lat polskiej edukacji nie zdołało odebrać mi przekonania, że nauka to jednak nie to samo, co nudziarstwa wkuwane na lekcjach.  Gdy potem poszłam na studia fizyki – okazało się, że miałam rację.

Kurek i Kamiński nauczyli mnie więcej, niż którykolwiek nauczyciel w szkole.

Źródło: http://swiat-jaktodziala.blog.onet.pl/
Odpowiedz
#2
A tak, tak, to moje. Już gdzieś tutaj podawałam linka.
Odpowiedz
#3
Tak się zastanawiałem, co z tym zrobić, ponieważ sama autorka podała już link do tego atrykułu (http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg225265), po co więc dublować... ale skoro widzę powyżej jej wpis, to niech zostanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości