Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil_14
Zakonczyłem dość długo trwające prace nad wersją AstroJaWil_14.
Wersja ta głównie robiona była na komputerki o rozdzielczości 1024 x 600 pixeli, ale bedzie ona dalej kontunuowana, gdyż można sobie ustawić także większą rozdzielczość monitora, a wowczas Mapa, Okolice, Konstelacje i Wydruki map bedą działały na pełnym ekranie.

Po rozpakowaniu plików z poniższego linka do odpowiednich tam folderów ta nowa wersja uruchamia się plikiem AstroJaWil_14.exe W folderze tym pozostanie nam plik AstroJaWil.exe, który niezmiennie będzie dalej wersją 13-tą.

http://www.astrojawil.pl/ftp/ajw_14.rar

Na glównej stronie pojawił się kwadracik "Pierwsze kroki" Jeśli jest on zaznaczony, to program przed uruchomieniem niektorych funkcji wyświetli podstawowe zasady poruszania sie po tej funkcji.

UWAGA
PROGRAM ZAWIERA NOWE KRAJOBRAZY W HORYZONCIE.

jesli macie swoje wprowadzone domy, drzewa itp
to zachowajcie pliki :
kraj_domy.txt
kraj_domeczki.txt
z glownego folderu i po instalacji 14-tki wgrajcie je z powrotem do głównego folderu.
Także sa nowe miasta. Zachowajcie wspólrzedne własnych wprowadzonych miast

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Najprawdopodobniej dzisiaj ukaże się także na stronie www.astrocd.pl/download nowa pełna wersja 14 programu. W poprzednim poście macie link do nakladki na 13-tkę, aby mieć 14.
Ostatnie zmiany w tej nakładce przeprowadziłem wczoraj w środę późnym wieczorem.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Wcale nie jest taka glupia ta 14-tka, jeszcze nie mialem czasu dokladnie tego przejrzec ale mi sie podoba choc z drugiej strony przyzwyczailem sie do tej trzynastki  Big Grin.
A nie daloby sie tak zrobic zeby w 14 po ustawieniu rozdzielczosci dopasowywala sie wielkosc wszystkich okienek?
Druga sprawa czy nie mozna zrobic tak zeby po kliknieciu np. w jakas linijke w aktu ustawiala sie automatycznie data i godzina na zegarze glownym?
np. jest taka linijka

2009 10 04- 05:00 UT Wenus w peryhelium 0.71840 AU (66,794,112 mil lub 107,471,726 km)

mamy tutaj date i czas UT, powiedzmy zaznaczam taka linijke i klikam jakis wirtualny klawisz i automatycznie do zegara wskakuje takie ustawienie a potem klikam co chce albo horyzont czy okolice czy mampe hmmm... to by sie przydalo wtedy szybko moznaby przejrzec np. jakies zjawisko zapisane w aktu. Pomysl cos nad tym Janusz  8)
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
KRZYSIEK.

Zbyt duza ingerencja byla w program, abym mogł wszystko powiększać do pelnego monitora.
Musż Ci powiedzieć, że zauważyłem wiele zalet tego, że AstroJaWil nie wypełnia całego monitora. Łatwo mi przeskakiwac do innych okienek, ktore mam pod spodem.

Pomyślę nad Twoimi aktualnosciami, a dziś konczę właśnie nową funkcję w HORYZONCIE, która jest dla mnie kapitalna i myślę, że Ci sie bardzo spodoba.

Myślę, że przed północą bedzie aktualizacja ... 14-tki Big Grin Big Grin Big Grin

Warto poczekać Smile
Odpowiedz
I tak nie ide spac poczekam spokojnie  Smile O 23:59 startuje Ariane 5 z Gujany tak wiec w ferworze walki z programem nie przegap startu!!!  ;D. Najpierw obejrzymy start a potem bedziemy tostowac 14-tke [Obrazek: okok.gif]
Ciekawe co tam wymysliles w tym horyzoncie  ??? hmmmm...
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
http://www.astrojawil.pl/ftp/ajw_14.rar

Pod tym linkiem jest jedynie słuszna wersja AstroJaWila 14.

Wszystkie te pliki należy wgrać na wersję 13 lub "stare" 14-tki.

W Horyzoncie doszła funkcja : NWO

Nocna Widoczność Obiektu.

Po kliknięciu tego nowego klawisza program pokaże jak widać wybrany obiekt w najbliższej nocy (ustawia się graniczną wysokość Słońca pod horyzontem) - zakładamy minimalną wysokość obiektu nad horyzontem i  ustalamy co ile minut maja byc kolejne obliczenia.

Czekamy koło 10 sekund i widzimy wybrany fragment horyzontu z drogą obiektu.

Trzy screeny nowej funkcji:

http://www.astrojawil.pl/foto14/ajw_14_nwo1.gif

http://www.astrojawil.pl/foto14/ajw_14_nwo2.gif

http://www.astrojawil.pl/foto14/ajw_14_nwo3.gif

Sprawa jest prosta:
1. Wybierasz obiekt
2. Klikasz w NWO na Horyzoncie i po 10 sek widzisz jak widoczny bedzie obiekt.

Odpowiedz
Pełny instalator wersji 14 już jest :

http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=2

Po instalacji trzeba wyedytować ikonkę na pulpicie i w jej wlasciwościach zmienić AstroJaWil.exe na AstroJaWil_14.exe, aby wlączyć wersję 14, a nie 13..
Odpowiedz
Opis działania nowej funkcji NWO - Nocna Widoczność Obiektu.

1. Wybieramy interesujący nas obiekt ze strony OBIEKTY bądź w dowolnej mapie (Horyzont, Okolice, Mapa, Gwiazdozbiory) po kliknięciu w gwiazdę pojawi się przycisk - [Obiekt], który ustawia tę gwiazdę jako "obiekt".
2. W Horyzoncie ustawiamy własne miejsce lokalizacji i odpowiadający mu Krajobraz (trzeba podnieść panel klikając na pusty niebieski obszar.).
3. Zaznaczamy kwadracik [ x ] NSWE/Opcje i tam wybieramy "NWO"
4. Na tym panelu NWO dobieramy graniczną wysokość Słońca pod horyzontem, wysokość obiektu nad horyzontem i odstęp czasowy pomiedzy kolejnymi połozeniami obiektu.
opuszcamy panel na dół (klikamy w panel) i wciskamy przycisk [NWO]. Po ok. 10 sekundach pojawi nam się droga obiektu na niebie pośród przeszkód terenowych z odpowiednią godziną w czasie UT. (Wkrótce dorobię opcję na wyświetlanie także czasu urzędowego). Na tym orazku, którego możemy powiększać kółkiem myszy widzimy czy dany obiekt w najblizszej nocy bedzie widoczny z tego miejsca.
Przy włączeniu opcji "ZARYSY" zobaczymy przez budynki i góry, czy wystarczy gdzieś obok przejść, aby zobaczyć obiekt. Jeśli nie zobaczymy obliczonych miejsc na niebie, to oznacza, że tego obiektu tej nocy w zadanych warunkach nie zobaczymy.
Odpowiedz
Panie Januszu, po wyborze obiektu Regulus i wybraniu opcji Widnokrąg wyświetla się czarny ekran z kwadracikiem zwinięcia (rozwija się menu) i program zawiesza się, to samo dzieje się przy wyświetlaniu okolic np. Wenus. Jaki popełniam błąd? Pozdrawiam.
Odpowiedz
Felcia,
Ściągnąłem ostatni (dzisiejszy) instalator pełnej wersji.
Zainstalowałem.
Uruchomiłem plik AstroJaWil_14.exe - czyli wersję 14-tą.
Wszystko chodzi tak jak trzeba.
Instalator na pewno jest dobry.

Czy masz sprawną mysz z kółkeim? W Okolicach i Widnokręgu używa się myszy do przesuwania i powiększania obrazów. Moze to ona coś psuje?

Program jest na pewno OK.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości