Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualnie na Słońcu - IV kw. 2009
Kilka lat temu, jeszcze za czasów gdy aktywność Słońca była na "normalnym" poziomie przeczytałem teorię (z 1998 r.) zgodnie z którą na Słońcu miało pod koniec pierwszej dekady XXI wieku dojść do zmniejszenia ilości i siły wybuchów słonecznych. Dzielę się tą ciekawostką, bo taka sytuacja w istocie ma obecnie miejsce, podejrzewam wręcz, że mała ilość i niewielkie rozmiary plam są również konsekwencją opisanych w tej teorii mechanizmów, mianowicie - zwiększeniem się grawitacji Słońca, co jest konsekwencją... zbliżenia się do Słońca jej towarzysza - brązowego karła Smile Zwiększenie grawitacji na skutek zbliżenia tej gwiazdy wynika z tzw. UFT - hipotetycznej teorii pola, której sformułowanie było podobno marzeniem Einsteina...

P.S. Przepraszam że nie zamieściłem tego wpisu w dziale SF, ale mają tam niezwykle poważnego moderatora, który pewnego razu wywalił z działu mój wpis o podobnym charakterze, gdyż nie dotyczył żadnej książki SF Smile
Może dowiemy się, dlaczego ludzkość jest właśnie tutaj i nasuwa się pytanie "A gdzie jeszcze powinniśmy być?". Straszna byłaby myśl, że jakieś niecierpliwe bóstwo mogłoby rozsunąć chmury i powiedzieć: "Do licha, wciąż tu jesteście? Mam trylion ton lodu, który dotrze tu w poniedziałek".
Teoria powiedzmy... dość kontrowersyjna  :Smile Wink
Hym hym... ciekawie się robi. Na zachodzie w dolnej części była wczoraj piękna pętla, choć magnetogram z wczoraj i dziś jest pusty (no, ale daleko jest, może nie być widoczne).

Za to na wschodzie lada moment coś powinno być. Flaruje z tego miejsca w klasie A, czyli coś się tam dzieje. No i magnetogram też wygląda dobrze - jest tam wyraźna polaryzacja. To ten sam region co Libra pokazał - 1029 ? Wink

Załączone pliki
.png   sun.png (Rozmiar: 259.38 KB / Pobrań: 579)
(23.10.09, 14:00)Aeon link napisał(a): Kilka lat temu, jeszcze za czasów gdy aktywność Słońca była na "normalnym" poziomie przeczytałem teorię (z 1998 r.) zgodnie z którą na Słońcu miało pod koniec pierwszej dekady XXI wieku dojść do zmniejszenia ilości i siły wybuchów słonecznych.

Jakbyś miał jakieś źródło z bardziej szczegółowym opisem tego zagadnienia to podrzuć linka  Smile Ja chętnie przeczytam..
Część mogła przegapić, ale propozycja ciekawa: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg227138 Wink
Mamy flarę klasy B. Prawdopodobnie z 1029.

Przy okazji - mamy też coś powyżej, chyba 1028 znów ma plamę. Na wschodzie jest też trzeci obiecujący region, ale za wcześnie, żeby o nim coś powiedzieć. Może gdyby strona SOHO działała.
Wreszcie coś się dzieje!
Wiola/Islandia 2010
Aktywność poszła do góry. Flara C2.0 : http://www.lmsal.com/solarsoft/latest_ev...chilm.html

(na podstawie danych ze Stereo, dlatego tak przy krawędzi).

Za to powinniście rzucić okiem na magnetogram - pięknie to wygląda Smile

Aha, była też druga flara - na oko coś na granicy B-C.

Załączone pliki
.png   1029.png (Rozmiar: 71.57 KB / Pobrań: 366)
Puki co 1029 ma sie dobrze Smile

[Obrazek: Paul-Haese1.jpg]

[Obrazek: latest.jpg]

[Obrazek: midi512_blank.gif]
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
No ładnie to wygląd na soho, tylko dajcie jeszcze pogodę.... >Sad
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości