Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA - CD z muzyka
na  strone www.uploading.com można wrzucić nawet 1 GB można zastosować bezstratną kompresję FLAC wiec utwór w takiej kompresji z wysoką wiernością mozę mieć nawet 3-4 h
Odpowiedz
Efekt flangera nic nie poprawi, a popsuje. Dla tych, co nie wiedzą: przysuwać i odsuwać kartkę do ust mówiąc jednocześnie głośne "a". Tak brzmi flanger. Wink Podtrzymuję zdanie, że nadanie przestrzenności nic tu nie da. Lekki retusz dynamiki wystarczy.
Odpowiedz
(04.10.09, 09:24)popmart link napisał(a):Efekt flangera nic nie poprawi, a popsuje. Dla tych, co nie wiedzą: przysuwać i odsuwać kartkę do ust mówiąc jednocześnie głośne "a". Tak brzmi flanger. Wink Podtrzymuję zdanie, że nadanie przestrzenności nic tu nie da. Lekki retusz dynamiki wystarczy.

Zgodze sie... nie przesadzmy z ingerencja bo wyjdzie gorzej. Slyszalem jzu takie "poprawione" nagrania ktorych nie dawalo sie sluchac. Najlepiej niech bedzie oryginal nawet w mono ale o poprawionej jakosci dzwieku (szumy, traszki) i ewentualnie poprawiona dynamika ale bez dziwnych eksperymentow bo potem nie poznamy motywu z czolowki...
Juz to co dalo mi sie slyszec bylo takie jakby ktos znecal sie nad nia... Nie psuc ale wydobyc naturalne piekno tych dzwiekow Smile
Odpowiedz
A tu się zgadzam ...
Nie ma co poprawiać...
Odpowiedz
Jeśli czasu mi starczy, to postaram się coś zrobić z czołóweczką jeszcze dziś. Cudów nie będzie, bo pani Bancer nie zadbała o jakość miksu. Jeśli to był rzeczywiście miks, bo tutaj pojawiają się różne głosy.
Odpowiedz
Jakość faktycznie zależy od tego jak odcinek został nagrany na kasetę, albo od tego jak został zgrany do *.avi *.A pomysł powycinania z kilku odcinków kawałków w dobrej jakości to dobry pomysł.

*- W "Na krańcach widma" czołówka był nagrana tragicznie, ale  sam dźwięk użyty na końcu jest we wspaniałej jakości, szkoda tylko że nie jest w całości. Można coś z tego wyciągnąć.
P.S. Sam gdy usłyszałem tą tyłówkę wydobyłem słuchem jakieś nieznane mi wcześniej w czołówce dźwięki.
Odpowiedz
(04.10.09, 09:24)popmart link napisał(a):Efekt flangera nic nie poprawi, a popsuje.

Palnąłem z tym Flangerem, a chodziło mi o Reverb :p Przy odsłuchu materiałów stereo zawsze włączam sobie ten efekt (max 10%), który według mnie poprawia głębię. Ale cholera wie, może i on niczego by nie zdziałał.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
W sprawie czołówki Sondy:
Bez głębszego wnikania w szczegóły DVB-S - na TVP Historia audio to kompresja MP2 256kbps, 48kHz. Myślałem czy nie dałoby się wykorzystać programu "Bez Komentarza", ale gdy odsłuchałem czołówkę Sondy bezpośrednio ze strumienia DVB-S stwierdziłem, że jakość też jest mizerna. Już jak Kamiński wjeżdża gazikiem do studia dźwięk jest rewelacja, ale sama czołówka słabiutko, do większej obróbki się nie nadaje. Prawdopodobnie w pewnym momencie na przestrzeni lat, zaniechano kopiowania czołówki z orginału podczas przygotowywania taśmy emisyjnej, tylko robiona była kopia z kopii. Sama też TVP zapewne nie posiada już orginalnej czołówki sądząc po tym co zostało zaprezentowane w programie "Bez komentarza", oraz jaka jest różnica między czołówką Sondy w tym programie a resztą programu.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
http://www.sendspace.com/file/o8now0
Lekki retusz dynamiki, rozsądna redukcja zanieczyszczeń i lekki room w DSPfx. Początek skopiowany, bo w oryginale zaczynało się od wyciszenia.
Odpowiedz
(05.10.09, 16:48)popmart link napisał(a):http://www.sendspace.com/file/o8now0
Lekki retusz dynamiki, rozsądna redukcja zanieczyszczeń i lekki room w DSPfx. Początek skopiowany, bo w oryginale zaczynało się od wyciszenia.

Krótko - nie do przyjęcia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości