Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA - CD z muzyka
Ok. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to mogę się podjąć miksu. Potrzebowałbym jednak waszej wiedzy. Jakiekolwiek sugestie, pomysły wysoce pożądane. Każdy track chciałbym zaopatrzyć jakimś oryginalnym komentem prowadządzych. Tutaj prośba, bo potrzebuję dane na temat utworów i ich pochodzenia w sensie, w którym odcinku był wykorzystany.
Odpowiedz
Cieszy mnie Wasz odzew, burza mózgów w pełni! ;D Co do utworu z "Rafinady" - Barthomelew podaję Ci wirtualnie rękę (bo mnie też zafascynował na tyle, że ściągnąłem i przesłuchałem setki starszych utworów el-muzyki, oczywiście bez efektu) i "łączę się w bólu". Mix - bądźmy szczerzy - potrzebujemy wielbiciela "Sondy" ze zmysłem i smakiem artystycznym (może brzmi to górnolotnie, ale taka jest prawda), oblatanego w kwestiach techniki i obróbki dźwięku. Ja w najbliższy weekend dokończę pracę i zamieszczę plik *.iso z playlistą, którą wcześniej przedstawiłem. Po wydaniu wersji "zmiksowanej"po prostu ją usunę. Czekam niecierpliwie i deklaruję swoje pełne poparcie dla realizacji naszego wspólnego pomysłu.
Odpowiedz
Nie mam możliwości przesłuchania utworów więc wysuwam zapytanie:
Czy są na tej liście utwory z tyłówek "Sondy"(odcinków np.:Telewizja(Sonda lato), Kolor, Prawo siły)?
Odpowiedz
Pomysł zrobienia (zgodnej z ustawą o prawach autorskich) płyty wydaje mi się nie tylko sensowny, ale i bardzo bardzo dobry.
Co to znaczy w zgodzie z ustawą?
To znaczy tylko dla nas. Bo spokojnie w tym przypadku zachodzi stosunek towarzyski, który na to zezwala.
Nie wolno nam tego rozpowszechniać! (niestety...) Tego żadną miarą nie przeskoczymy.

Proponuję najbardziej sensowne rozwiązanie - Wszyscy składamy propozycje, potem wybieramy, a na końcu osoba znająca się "na rzeczy" tworzy z tego spójną całość.
W efekcie otrzymamy (do wyboru!) obraz iso płyty lub katalog z plikami.
Ktoś stworzy okładkę (może Ania? - pamiętam jej cudowny ciemnoniebieski projekt kubka z sondą Mariner oraz tapety na pulpit...) i mamy komplet.

Co do mojej propozycji - a wręcz wymogu! (A co - mogę sobie na to pozwolić!):
Na płycie jako pierwszy oczywiście MUSI być utwór tytułowy, a zaraz po nim pierwsze słowa z odcinka 000 - Dwaj ludzie z sondą
To jest wręcz obowiązkowe.

Zacytuję je tu:
"Gdyby tylko mogli, jako pierwsi Polacy zabraliby się na Księżyc, bo w ich szaleństwie była metoda. Kto ich znał, wierzy w to jak my. Kto nigdy nie widział Sondy niech wie, że przez 12 lat, co tydzień, Andrzej Kurek i Danek Kamiński pojawiali się w naszych domach by odkrywać świat na nowo. Od nich rolnik dowiadywał się czym jest współczesna chemia, inżynier o komplikacjach nauk podstawowych a niejeden humanista dał się zawieźć do Krzemowej Doliny. Gdy najczęściej popularyzacja jest zajęciem niewdzięcznym, Oni potrafili zamienić ją w spektakl."

Czytał to na 90% i mój słuch - Marek Gajewski.
Powtarzam - to punkt obowiązkowy. Smile
Odpowiedz
Pomyslalem sobie ( nie koniecznie trafnie), ze z odcinka gdzie mowiono o CD jako nowosci na tamte czasy (Video 83, nie pamietam gdzie jeszcze), mozna przejrzec i ewentualnie wybrac teksty traktujace od CD jako takim. W koncu to co robimy bedzie w postaci ISO do wypalenia na CD wiec mozna zalozyc, ze te dwa tematy jakos pasuja do siebie. Ocencie sami. To tylko luzna propozycja.

Zabieram sie za ponowne ogladanie odcinkow Sondy dopisze cos jeszcze jesli
przyjdzie mi do glowy jakis inny pomysl.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
To najbardziej optymalna konstrukcja dla tej kompilacji. Krótki fragment audycji plus jeden wybrany utwór z danego odcinka. Do tego, tak jak pisano wcześniej wstęp, a na koniec coś, co pozostawi coś w rodzaju niedopowiedzenia. Jeśli biega o kwestie techniczne, to tutaj jestem dobrze wyposażony. Merytorycznie już trochę mniej...
Odpowiedz
Co do utworu tytułowego to udało mi się rozdzielić (jakoś) na 2 ścieżki i jakoś to wygląda, to znaczy słychać:
http://www.uploader.pl/?d=738D66F71
Odpowiedz
Ustereowienie, że tak się wyrażę, dźwięku z czołówki to chybiony pomysł. Sam zabrałem się za to, ale nawet w "oryginale"  jakość materiału audio nie jest najlepsza. Nadanie przestrzenności, to jedno, a zrobić z niej prawdziwe stereo, to już inna sprawa. Należałoby powycinać poszczególne pasma częstotliwości i dzięki temu starać się wydobyć każdy dźwięk z osobna i następnie poukładać je w ładnej panoramie stereo. Myślę, że najlepiej tylko jak już, to oczyścić za pomocą np. multi band kompresora.
Odpowiedz
(03.10.09, 11:13)kafar link napisał(a):Co do utworu tytułowego to udało mi się rozdzielić (jakoś) na 2 ścieżki i jakoś to wygląda, to znaczy słychać:
http://www.uploader.pl/?d=738D66F71

Przesłuchałem.
Generalnie podoba mi się.

Mam jednak kilka uwag.
Po pierwsze w oryginale jest mono, więc czy na 100% pseudo-stereo ma sens? Może ma, tylko pytam...
Po drugie wyraźnie słychać pseudo-wysokie tony, których w oryginale nie ma. Pytanie j.w.

Ale... tak jak pisałem, podoba mi sie, więc...

A jak Wy uważacie?
Wszystko w oryginale, czy można lekko poprawić?
Odpowiedz
Lekko poprawić to chyba by nawet wypadało - ale według mnie to chodzi o odszumienie i wydobycie głębi (chyba efekt flanger byłby odpowiedni).

Zastanawiam się (w żadnym razie nie jestem specjalistą), czy poprawy jakości nie można uzyskać poprzez nakładanie na siebie kilku (nastu) utworów pobranych z różnych odcinków (najlepiej z różnych okresów emisji) i używając jakichś filtrów odseparować z nich różnice (zakładam że szumy powstały w trakcie zapisu na taśmach TVP), co pozwoliłoby w sumie uzyskać ostatecznie jeden, czysty utwór.

A tak na marginesie, to marzy mi się, żeby znalazł się jakiś muzyk z odpowiednią baza sampli, tudzież umiejętnością programowania filtrów instrumentów elektronicznych, który wsłuchałby się w sygnał Sondy i rozpisał utwór na kilka ścieżek umieszczając w każdej z nich inny instrument. Nawet jeśli (ze względu na brak oryginalnych instrumentów) brzmienie byłoby inne, to i tak można by uzyskać świetną alternatywę dla szumiących czołówek z materiałów wideo.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości