Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA - CD z muzyka
Tu się wiele nie wykombinuje nikt tego oficjalnie wam nie wyda. Po prostu chore prawa autorskie.
Aczkolwiek można by popisać do ludzi związanych z el-muzyką może by się coś udało wspólnie z PR3 - tu widzę jedyną szansę.
Odpowiedz
Nawet nie brałem pod uwagę wydania "oficjalnego". To ma być taki składak "wydany" własnym sumptem w nakładzie powiedzmy 50 egz. dla naszych Forumowiczów. Ułożymy wspólnie listę, ktoś znający się na grafice opracuje projekt okładki, inny obrobi audio. Ja mogę wydrukować okładki i nagrać płyty. Koszt dla chętnych - cena przesyłki +nośnika i pudełka. Ale zaraz pewnie zostanę zakrzyczany, że prawa autorskie itp.
Odpowiedz
Jestem jak najbardziej za. PoPe_1 - bardzo dobry wybór. Osobiście dodałbym jeszcze utwór z odcinka "Pełnym wiatrem" z  24.09.87 (08:58 do 12:02). Mam bardzo dobre doświadczenia ze składankami elmuzyki tworzonymi pod marką Contemporary Electronic Soundscapes przez osoby skupione wokół http://forum.studio-nagran.pl/ więc i teraz sukces murowany. Na początku może warto spróbować wersji wirtualnej zaproponowanej przez HarrisonaBergerona.
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Tom ash - utwór (z "Pełnym wiatrem") znam, ale podobnie jak ten z "Rafinady" jest dla mnie zagadką. Co do składanki w iso - wrzucę ją w najbliższym czasie na chomika i postawię małe ftp. Materiał wejściowy to mp3 w bitrate 160-192, więc szału nie będzie, ale dobre i to.
Odpowiedz
Marna próba ustereowienia czołówki  :Smile Marna, bo materiał wyjściowy kiepskiej jakości, ale na dobrej jakości dałoby radę zrobić niezły mix stereo. Przede wszystkim czytelny.
http://www.sendspace.com/file/lq3wtv
Odpowiedz
(30.09.09, 08:47)PoPe_1 link napisał(a):Acha - bardzo zależy mi, aby na płytce znalazł się doprawdy "magiczny" utwór, który słyszymy w trakcie i na zakończenie odcinka "Rafinada", ale nie mogę rozgryźć jego nazwy i autora.

Czy probowales w sprawie tego utworu napisac do pana J.Kordowicza z El Trojki ?
Moze bedzie znal autora ?

Co do mixowania.

Nie znam sie na tym, nie wiem czy to trudne czy nie. Pomysl mam taki aby wybrane utwory wzbogacic o przenikajace glosy dyskutujacych panow KK oraz umiscic tez glosy osob czytajacych komentarze np. P Suzin,..itd
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Popmart - bardzo dziękuję, czołówkę ściągnąłem i dołączę do "składanki". Co do propozycji Admina, to uważam ją za sensowną, ale ze wstydem muszę się przyznać, że też niezbyt się na tym znam. Czekam na propozycje zmian (i współpracy). Chwilowo  wstrzymuję wydanie "Tribute to Sonda" do czasu ustania "burzy mózgów".
P.S. Co do "kawałka" z odcinka "Rafinada" to bodajże Barthomelew próbował namierzyć tytuł i wykonawcę i poległ w boju...
Odpowiedz
Tak jest, niestety  Sad Ten utwór "chodzi za mną" od dawna, zapadł mi w pamięć - i w sumie to mam go zgranego w całości, bez komentarza lektora, ale JEDYNIE W GŁOWIE.

W temacie płyty: komentarze autorów + co bardziej klimatyczne czytanki (może z Kodeksu Kosmosu coś by się udało uniwersalnego wykroić - bo to musiały by być właśnie zupełnie neutralne, uniwersalne - "filozoficzne", piekne językowo fragmenty felietonów i dyskusji...) to bardzo fajny pomysł! Kto zna i lubi twórczość Vangelisa, temu polecam zapoznanie się z trzecią częścią ostatniego wydania ścieżki dźwiękowej do "Blade Runnera", która jest jego formą hołdu dla tego filmu. Na tej płycie Vangelis wmieszał w kilka fantastycznych utworów przeróżne wypowiedzi różnych ludzi (jako ciekawostka - wiersz Gałczyńskiego "Spotkanie z Matką" czytany przez Romana Polańskiego). Wyszło to wyśmienicie, nostalgicznie, poruszająco. To byłoby coś, gdybyśmy mogli w taki sam sposób oddać pokłon twórcom Sondy! Oczywiście warto byłoby aby na składance, obok takich "komentowanych" kompozycji znalazły się także utwory w czystej postaci.

A forma wydania? Płyta CD - oczywiście, jeśli znajdzie się ktoś kto może wykonać - w sumie kawał ciężkiej roboty przy nagrywaniu, deukowaniu, składaniu i wreszcie dystrybucji płyty.

Ale może warto byłoby się zastanowić nad zahasłowanym plikiem ISO (Harrison dobrze pisze), gotowym do wypalenia (lub zamontowania jako napęd wirtualny), na którym można by także zawrzeć czołówkę w wersji wideo, ścieżkę w formie plików mp3 - z gotową playlistą dla odtwarzaczy przenośnych, kilka zdjęć twórców, może z jakimiś notkami biograficznymi (to byłoby warte rozważenia, gdyby się pokusić o wydanie tej płytki właśnie w formie hołdu) - no i oczywiście przygotowane do druku okładki. ISO mogłoby mieć ograniczony nakład poprzez jakąś numerację (np. numer na obrazku okładki).
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(01.10.09, 14:29)Bartholomew link napisał(a):można by także zawrzeć czołówkę w wersji wideo,[...]
kilka zdjęć twórców, może z jakimiś notkami biograficznymi (to byłoby warte rozważenia, gdyby się pokusić o wydanie tej płytki właśnie w formie hołdu)
Gdyby to miało być coś takiego, można wykorzystać windowsowy mechanizm autostartu.
Kiedyś robiłem coś podobnego. Po włożeniu płyty do napędu, uruchamiała się domyślna przeglądarka WWW (zainstalowana w systemie) i ładowała się strona HTML z płyty (konkretnie z instrukcją obsługi, ale równie dobrze może to być statyczna mini witryna z kilkoma podstronami).
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(30.09.09, 23:20)administrator. link napisał(a):Co do mixowania.

Nie znam sie na tym, nie wiem czy to trudne czy nie. Pomysl mam taki aby wybrane utwory wzbogacic o przenikajace glosy dyskutujacych panow KK oraz umiscic tez glosy osob czytajacych komentarze np. P Suzin,..itd

Identyczny pomysł mi śmiga w głowie. Chciałem zacząć zabawę z miksem od jakiegoś zdania wypowiadanego przez któregoś z prowadzących. Jakiegoś zdania, które wyrwane z kontekstu nabrałoby dwuznaczności, niedopowiedzenia...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości