Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ankieta: Jaki termin Tobie bardziej pasuje?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
14-17 stycze?2010 (czwartek-niedziela)
66.67%
4 66.67%
11-14 luty 2010 (czwartek-niedziela)
33.33%
2 33.33%
Oba terminy mi pasuj?
0%
0 0%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II ZIMOWY ASTRO-ZLOT RADOCYNA - Wątek organizacyjny
Małe ogłoszonko!
W związku z tym, że startuje mój nowy projekt na książkę o nas i o naszej pasji...

Będę chciał przeprowadzać z Wami wywiady, a potem Wasze wypowiedzi znajdą się w naszej wspólnej książce. Będę się także wtrącał z dyktafonem w gorące rozmowy i dyskusje na tematy związane z naszą pasją. Będę Was zaczepiał w trakcie dnia i w trakcie obserwacji i prosił o wypowiedzenie się na tematy naszej pasji. A wszystko to planuję przeprowadzić na najbliższych zlotach astronomicznych Smile Materiały w formie wypowiedzi będę zbierał na trzech zlotach astronomicznych. Inauguracja odbędzie się na zlocie w Radocynie w dniach 11-14 lutego. Potem chciałbym uderzyć w Bieszczadach, a potem na zlocie w Jodłowie. Myślę, że na tych trzech zlotach spotkam się z dużą ilością miłośników, którzy mają coś do powiedzenia. Być może pojawię się jeszcze na innych zlotach, gdzie będę chciał zebrać materiał.

Będzie to książka o naszej pasji, a także o nas samych, wyrażona osobistymi kilkunastu osób. Nie będzie to jednak książka w formie swego rodzaju podręcznika, jak kultowe już dzieło Przemka Rudzia. Będzie to zestawienie głównych dziedzin astronomii amatorskiej spisanej jako przemyślenia, spostrzeżenia osób aktywnych w danej dziedzinie. Czyli będzie to swego rodzaju wspólna opowieść o tym, co robimy, dlaczego to robimy, jak wygląda to od kuchni, co w tym najbardziej lubimy, a co nas czasem irytuje. Tak więc forma będzie wyrażona w osobisty sposób. Osobom, które interesują się astronomią, książka opowie co nieco o nas, o tym, jak my to robimy, jakie mamy metody. Jednak książka ma być skierowana także (nawet bardziej) do osób, które chcą wejść w świat astronomii amatorskiej. Przedstawi takim osobom kilka najciekawszych dziedzin i opowie, jak wygląda codzienność astronoma z zamiłowania.
Przewiduję takie tematy, jak: astrofotografia (DS i Ukł. Słoneczny), obserwacje obiektów głębokiego nieba, obserwacje planet i Księżyca, astro-szkice, zloty astronomiczne, popularyzacja astronomii, obserwacje gwiazd zmiennych, obserwacje zakryć, planety pozasłoneczne.
Formę nadamy jej taką, jaka będzie Wam pasować podczas wywiadu, trzymając się jednak swojego tematu. Niech to będą nasze przemyślenia, opisy naszych zmagań, naszych wątpliwości, codziennych osobistych sukcesów. Możemy opowiedzieć ulubione sesje, albo te najtrudniejsze – niech będzie ciekawe. Jednocześnie prosiłbym o unikanie typowo technicznych opisów, czy wywodów “encyklopedycznych”.

Wszelkie sprawy formalne i techniczne są realizowane przeze mnie. Druk odbędzie się w sprawdzonej drukarni w nakładzie takim, jaki wspólnie ustalimy na podstawie zainteresowania projektem. Książka będzie miała nadany numer ISBN, których pulę uzyskałem od Biblioteki Narodowej. Więc będzie w pełni legalna, zarejestrowana w Bibliotece Narodowej, z prawem do wypożyczania, czy też sprzedaży. Po realizacji projektu, co przewiduję na październik 2010r, książkę ową zaoferuję do sprzedaży na forach. Nie jest to jednak mój cel zarobkowy. Koszt jednej książki w druku wyniesie około 8-10 zł (zależnie od ilości stron; przewiduję 170-200), i za taką cenę planuję te książki sprzedać, uzyskując tylko zwrot włożonych w nią kosztów.
Obróbką techniczną do druku zajmę się ja. Mam już doświadczenie w tej dziedzinie.
Mam też nadzieję, że wspólnie zagłosujemy na jakiś tytuł dla książki, a może nawet zrobimy konkurs na okładkę, jak będzie duże zainteresowanie.
Imiona i Nazwiska autorów będą oczywiście widniały przy ich wypowiedziach, albo rozdziałach (zależy od długości wypowiedzi) a także znajda się na pierwszej stronie wnętrza książki.
W trakcie końcowej realizacji będę oczywiście kontaktował się z autorami wypowiedzi w celu ustalenia ostatecznej formy i potwierdzenia.

Mam nadzieję, że moja propozycja i projekt spotka się z Waszym zainteresowaniem.
Dlatego: Uczestników najbliższych zlotów proszę o przygotowanie się na ewentualne udzielenie wywiadu mła, czyli mi - do dyktafonku Big Grin
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Wimmer - cóż za wspaniała idea!  Smile
Życzę powodzenia w zbieraniu materiału, no i potem inwencji twórczej!  Smile
Odpowiedz
Na zlocie odwiedzi Nas Marcin Cimała z Polandmet-u. Zabierze ze sobą pokaźną kolekcję meteorytów więc będzie co oglądać. Oczywiście będzie można także zakupić sobie kamień z importu Smile

Jak Marcin poda jakie meteoryty weźmie ze sobą do sprzedaży to napiszemy tutaj w wątku.

Tuba: Celestron C8 200/1000 Mont: CG-5 GoTo Canon 350D, Canon 17-80 IS, Sigma 70-300, Manfrotto 190DB + 141RC
Odpowiedz
Ok. No i stało się Smile

Wszystkie miejsca już się rozeszły. Więc mamy pełny stan. Jeśli ktoś chciałby pojawić się na zlocie to można wpisywać się na listę rezerwową, wystarczy wysłać formularz.
Tuba: Celestron C8 200/1000 Mont: CG-5 GoTo Canon 350D, Canon 17-80 IS, Sigma 70-300, Manfrotto 190DB + 141RC
Odpowiedz
Nastąpiły małe zmiany w składzie uczestników zlotu. Niestety Hub i Kasia musieli zrezygnować ze zlotu. Na ich miejsce z listy rezerwowej wskakują: ACUBENES i ŁUKASZ83 oraz jeszcze udało się dopisać Marcina Matusińskiego. Witajcie na pokładzie. Na liście rezerwowej nadal widnieją: Gumowy i Roberciu.

Do zlotu pozostał niecały miesiąc, ale ten czas leci Dołączona grafika Módlmy się o pogodę, bo na razie nas nie rozpieszcza. Dołączona grafika

Na dniach pojawi się projekt koszulki zlotowej. Mam nadzieje że się Wam spodoba Dołączona grafika

Trzymajcie się ciepło.
Odpowiedz
Do zlotu coraz bliżej. Dni uciekają jak szalone. No i dobrze. Bo szybciej minie nam czas do spotkania.

W między czasie prezentuje projekt koszulki zlotowej.

[Obrazek: koszulka_01.jpg]

[Obrazek: koszulka_02.png]

Mam cichą nadzieję, że się Wam spodoba Smile
Odpowiedz
I pomyśleć, że ja taką będę miał. Smile

Ooo.. nawet siebie na tej koszulce widzę. ;p
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Chyba już gdzieś widziałem taki obrazek Smile
Czyżbyś stąd czerpał inspirację??

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Hhe. Mauzer no nie, akurat to zdjęcie nie było inspiracją, chodź fakt mogło by się tak wydawać Smile

PS. Aktualna lista uczestników - po małych zmianach http://blizej-gwiazd.pl/uczestnicy.php
Odpowiedz
Jak wiecie z programu zlotu, jedną z bardzo ciekawych atrakcji będzie pokaz meteorytów z kolekcji Marcina Cimały. Każdy będzie mógł nie tylko dotknąć "kamienia z importu" ale także go zakupić.

Wklejam krótki tekst zachęcający od Marcina.

"Witam
Niedługo rozpocznie się AstroZlot w Radocynie.
Będzie tam możliwość porozmawiania ze mną o meteorytach, obejrzenia kilku
ciekawych okazów (w tym 10kg chondryt)
oraz zakupu meteorytów, jeśli ktoś zapragnie posiadać w domu namacalną
cząstkę kosmosu. Okazy beda różne, od kilkudziesieciu do kilkuset
złotych w zależności od typu, wielkości i rzadkości okazu. Mam nadzieję, że
będzie to ciekawe urozmaicenie między kolejnymi obserwacjami nieboskłonu.
Serdecznie zapraszam.
Polandmet
Marcin Cimała "

Gorąco zapraszamy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości