Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamerka?! hym jaka by się nadawała
Witam ponownie  poszukuje odpowiedzi  może informacji    na temat kamerek nie wiem może internetowych  lub przemysłowych  nie zabardzo się na tym znam w każdym bądź razie  chciałem  zobaczyc przez tą kamerkę  podobnie jak widac przez  teleskop
oczywiscie za pomocą teleskopu  może była by jakaś taka czuła  która mogła by  ując nawet gromade otwartą czy kulistą  nie wiem czy taką dostane  za nieduże pieniążki. Może czym taka kamerka powinna się wyróżniać od innych kamer 

Ps. był bym wdzięczny jak bym  dostał jakieś linki do takich kamerek 

myśle że mi pomożecie, tak liczę

czekam na odp
Pozdrawiam
Synta 12", lornetka 20x50mm, , SP10, SP25mm, Moonfish 30mm 2", GG 8528368
Odpowiedz
Iron Man tydzień temu zadał to pytanie - i nie ma jeszcze odpowiedzi. Czy któryś z kolegów i koleżanek może odpowiedzieć?

Iron Manie, z mojej strony, to co mogę napisać:
1. 'zobaczyć' z pewnością oznacza wykonanie fotek a potem złożenie pod jakimś oprogramowaniem. Nie było by więc zbyt wielkich szans na zobaczenie jakiejś gromady otwartej czy kulistej 'na żywo' na ekranie komputera, gdy kamerka jest podłączona do teleskopu.

2. Teleskop musiałby mieć prowadzenie - tak aby mógł podążać za obiektem na niebie. Oznacza to lepszy montaż z silnikami.

3. Najprostszym obiektem do sfotografowania jest zdecydowanie Księżyc.

4. Niektóre starsze kamerki internetowe da się przerobić na ekspozycje długoczasowe czy też dalsze modyfikacje elektroniki. Pewnie kilka razy już o tym pisano na forum. W chwili obecnej ta technika raczej odchodzi do lamusa - tak samo jak próba astrofotografii za pomocą kompaktów.
Odpowiedz
Iron manie ... niezamartwiaj się.
Pomyśl o kosztach , połóż na szalę możliwości finansowe.
Lamus jest kochany i wartościowy, wiele osób korzysta dla podparcia wiedzy.
Niejestem fachmanem, "testowałem"  kamerki różne i są fajne jeszcze, cóż jeszcze, co nie lubię na Alllekłopot ludzie wyprzedają web camy, kamerki mają różne dziwne oprogramowanie .. right...i jest fatalne instalowanie z Logitecha lub z diodami.a fe..znajdź sobie choć kamerkę Creative bez diod i nadaje się na zabawy w Księżyc i astrofoto.
Ostatnia propozycja ciekawa, trudna, ale warto , część kamerek nie możliwe doinstalowania, a więć :
1. wgraj lub zapisz sobie ważne katalogi.
2. odinstaluj win xp
3. doinstaluj starego win2000 prof..
4. zainstaluj wszelkie programy kamerek, inne stare programy astro
5. każda instalacja musi chodzić bez łaski !!
6... bez lewych kombinacji instalujesz na nowy win xp
7.  a więc znika 2000prof, i ujawnia się  win xp   iii właśnie nowa instalacja przyjmuje i akceptuje wszelkie instalki w 2000prof  i będzie pełne zadowolenie

PS. mała poprawka, chodziło mi o laptopy, ale mozna korzystać  z desktopa.

Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości