Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy Księżyc
Witam serdecznie.

Pierwsza ma (sensowna) astrofota i pierwszy post na forum. Obiekt znany i (nie zawsze) lubiany Smile. Duży kłopot z utrzymaniem osi optycznej okular-komórka a warunki straszne...

Poddaje się ocenie szanownego gremium:

[Obrazek: ksiezychi.jpg]

Teleskop Tasco Galaxsee 114/500, okular MA10mm, "detektor": Sony-Ericsson W800i. Pojedyncza klatka, obróbka w PS2.

Pozdrawiam serdecznie Izork

ps. Teleskop okazał się być konstrukcją w zasadzie identyczną z SkyWacherem SK1145... ;]
ps2. Czy ktoś kojarzy ten typ okularu, "MA"? Nie znalazłem wiele informacji na ich temat.
SW 200/1000 na HEQ5 Classic, Bresser Messier 90/900 na MON-1(będzie szukał nowego domu). PL 4mm, PL10mm, SW UWA 15mm, SPL25mm, Barlow Vixen 2x,  Nikon D300s.
Odpowiedz
Witam
Jak na pierwsza fote Moona to genialnie Ci to wyszło........i w dodatku przez komórkeSmileSmile..
Gratulacje foty Wink Smile Smile
Newton Messier 203/1000 montaz MON-2 Canon 350D+kitowy obiektyw 18-55mm, Tamron 55-200mm
Odpowiedz
Jak na zdjęcie z komórki, to bardzo ładnie. W zasadzie jest to chyba szczyt możliwości telefonu komórkowego.
Odpowiedz
Odświeżam wątek, ale gdy zobaczyłem obrobioną fotkę Izorka, komórką - to niezbyt mi wesoło ... No, ale ona obrobiona, moje bez obróbki, może byłyby lepsze po jakimś programie - ale na tym się zupełnie nie znam !!!

Więc pierwsze w życiu focenie w ognisku, kompaktem Sony Nex 5N z wymiennym obiektywem.
Newton-Dobson 10", ogniska odpowiednio: 1200, 1920 ( "barlow" 1,6x od kompletu nasadki bino WO ),
2400 ( barlow Ultima 2x ) i ok. 3800mm ( z połączenia tych dwóch barlowów).
Czas i ISO wybierał sobie kompakt, ja mu się nie wtrącałem... Wink Big Grin

[Obrazek: DSC00186.JPG]
[Obrazek: DSC00217.JPG]
[Obrazek: DSC00184.JPG]
[Obrazek: DSC00180.JPG]

Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości