Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marek Siudym odnaleziony. Dyskusja, książka o SONDZIE itp.
Pisałem do Pana Marka Siudyma kilka razy. Odpowiedział tylko raz dając do zrozumienia, że nie chce wracać do tematu Sondy i więcej się nie odezwał. Było to prawie 3 lata temu. Mieliśmy to uszanować, zresztą prosił o to _bezwarunkowo_ Pan Tomasz.
Co musiało się zdarzyć, że Pan Marek nie chce w ogóle podjąć tematu?
Jeśli macie pomysł na maila, który spowoduje, że Pan Marek zmieni zdanie, proszę napiszcie. Wyślę go, w imieniu nas wszystkich, na jedyny adres jaki znam. Nie podaję go nikomu, bo to obiecałem.
O tym, że Pan Marek wyjechał do Kanady, nigdy nie słyszałem.

Proponuję, tak jak już wspominaliście wcześniej, spróbować skontaktować się z pozostałymi osobami, np. Panią Teresą Bancer albo Panem Jerzym  A. Łańcutem. Skoro Pan Jerzy nadal jest aktywny zawodowo to nie powinno być to trudne.
Odpowiedz
Z informacji Pana Tomasza doszło do starcia pomiędzy ZK a MS o co ? Tego się już chyba nie dowiemy...
Ale fakt jest taki jeśli wieloletni współpracownik Sondy nie chce o niej mówić coś musi być.
Jak go namówić ? Myślę że teraz jedynym argumentem jest jedyną osobą którą wie dużo o programie, jedyne czego się obawiam że naprawdę postawił kreskę na tym programie....

Szkoda że nie mamy żadnych materiałów po Panu Tomaszu może cos byśmy się dowiedzieli o wzajemnych stosunkach. Bo nie wierzę aby się tam wszyscy kochali, niestety tam gdzie ludzie tam konflikty co zrobić. 
Odpowiedz
Ze spotkania pamiętam, może niedokładnie wszystko, że temat pana Siudyma był poruszany. Do zatargu między autorami poszło o popularność. Z tego co pamiętam to pan Marek zarzucał m.in. p. Tomkowi, że ten robi z siebie wielkiego twórcę, a przy Sondzie pracował mniej od niego samego. Z tego by wynikało że emigracja odpada, bo zarzuty pojawiły się po utworzeniu strony pana Tomasza. Inną sprawą było to, że z Sondą byli kojarzeni wyłącznie panowie K.K. Nikt o p. Siudymie nie wspominał. Nawet w programie "Dwaj ludzie z Sondą". Stąd też wielki żal do wszystki dookoła i moim zdaniem próba odcięcia się od tego co mogło go spowodować.
Codziennie o 18:30 nie tylko oglądam ale i nagrywam Sondę.
Odpowiedz
(27.08.09, 20:18)woodpecker link napisał(a):[...]Z tego by wynikało że emigracja odpada, bo zarzuty pojawiły się po utworzeniu strony pana Tomasza.[...]
Co ma piernik do wiatraka?
Odpowiedz
(26.08.09, 20:06)cyberas link napisał(a):Pisałem do Pana Marka Siudyma kilka razy. Odpowiedział tylko raz dając do zrozumienia, że nie chce wracać do tematu Sondy i więcej się nie odezwał. Było to prawie 3 lata temu. Mieliśmy to uszanować, zresztą prosił o to _bezwarunkowo_ Pan Tomasz.
Co musiało się zdarzyć, że Pan Marek nie chce w ogóle podjąć tematu?
Jeśli macie pomysł na maila, który spowoduje, że Pan Marek zmieni zdanie, proszę napiszcie. Wyślę go, w imieniu nas wszystkich, na jedyny adres jaki znam. Nie podaję go nikomu, bo to obiecałem.
O tym, że Pan Marek wyjechał do Kanady, nigdy nie słyszałem.

Proponuję, tak jak już wspominaliście wcześniej, spróbować skontaktować się z pozostałymi osobami, np. Panią Teresą Bancer albo Panem Jerzym  A. Łańcutem. Skoro Pan Jerzy nadal jest aktywny zawodowo to nie powinno być to trudne.

Mysle ze proba kontaktu z pozostalymi jest jak najbardzie do wykonania.
O emigracji tylko slyszalem ale podkreslalem ze to tylko sluchy...
Moze gdyby Pan. Marek Siudym dostal prywatny list od nas - fanow i w nim bylo by wyjasnione co i jak to moze byla by szansa aby sie spotkal z nami (skoro publicznie nie chce)? Trudno powiedziec.
Odpowiedz
(27.08.09, 20:18)woodpecker link napisał(a):Ze spotkania pamiętam, może niedokładnie wszystko, że temat pana Siudyma był poruszany. Do zatargu między autorami poszło o popularność. Z tego co pamiętam to pan Marek zarzucał m.in. p. Tomkowi, że ten robi z siebie wielkiego twórcę, a przy Sondzie pracował mniej od niego samego. Z tego by wynikało że emigracja odpada, bo zarzuty pojawiły się po utworzeniu strony pana Tomasza. Inną sprawą było to, że z Sondą byli kojarzeni wyłącznie panowie K.K. Nikt o p. Siudymie nie wspominał. Nawet w programie "Dwaj ludzie z Sondą". Stąd też wielki żal do wszystki dookoła i moim zdaniem próba odcięcia się od tego co mogło go spowodować.

Wybaczcie to co powiem, ale w napisach koncowych zawsze bardziej (czesciej?) widzialo sie Tomasza Pycia niz Marka Siudyma. Na wizji (ze znanych mi odcinkow) wystepowali praktycznie tyle samo czyli niewiele.
Jednka podczas korespondencji (choc niewielkiej) w glosie T.Pycia tez dawalo sie odczuc zal zwiazany z sonda... moze jego zrodlo bylo podobne? Tutaj kontak z p.Łańcutem ma szanse cos wyjasnic... moze... Kluczem byly by rodziny K.K.
Odpowiedz
(27.08.09, 22:34)cyberas link napisał(a):Co ma piernik do wiatraka?
Pretensje były wyrażane osobiście, w czasie spotkania obydwu panów. Przynajnmiej takie odniosłem wrażenie, jak p. Tomasz to opowiadał. Szkoda że nie ma materiału, chociażby audio, z całego spotkania. Wracająć do żali. Z całej ekipy Sondy to głównie panowie K.K. wyjeżdżali za granicę. W tamtych czasach to było nie lada wyróżnienie - dostać paszport i pojechać na zgniły zachód.  To oni przywozili niesamowite dla widzów, jak na tamte czasy, urządzenia i pokazywali je na wizji. Reszta zespołu mogła o tym pomarzyć (widzowie zresztą też). Przykładem może być komputer, na którym powstawały napisy, a który był własnością Andrzeja Kurka.
Codziennie o 18:30 nie tylko oglądam ale i nagrywam Sondę.
Odpowiedz
Szczerze mówiąc chyba jednak częściej był Marek Siudym niż Tomasz Pyć...
Odpowiedz
Nawet wyszperałem odcinek p2p nr84, w którym p. Siudym był wymieniony na 1 miejscu jako autor. Na pewno częściej pojawiał się jako autor od ś.p. pana Tomasza.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(28.08.09, 20:53)Alferek link napisał(a):Nawet wyszperałem odcinek p2p nr84, w którym p. Siudym był wymieniony na 1 miejscu jako autor. Na pewno częściej pojawiał się jako autor od ś.p. pana Tomasza.

(28.08.09, 13:06)Radek68 link napisał(a):Szczerze mówiąc chyba jednak częściej był Marek Siudym niż Tomasz Pyć...

Nie chce sie klocic. Nie mowilem ze M.siudym nic nie robil...
Wiadomo ze AK i ZDK przygotowali najwiecej. Ale poza tym, czyli w 2 garniturze, byli: Boruslawski, Pyc, Siudym i inni (bez kolejnosci ilosciowej). Moze jesli juz mamy to roztrzasac to moze niech to ktos policzy i bedziemy mieli pewnosc (:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości