Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Wielki Atlas Nieba"P.Brych -nowe wydanie
Może już wiecie ,ale jeśli nie to chciałem powiadomić:
Na ukończeniu jest nowe wydanie tej pozycji ,według zapewnień autora dwa razy większe i jakościowo lepsze.
Na naszym rynku ma ukazać się w listopadzie . ;D ;D ;D
Pozdrawiam
Mariusz

Ps Jeśli nie tu wpisałem tą wiadomość to sorki (emocje mnie poniosły)
Odpowiedz
Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu.

To rzeczywiście dobra wiadomość. Smile Mam nadzieję, że stanie się popularnym atlasem wśród obserwatorów w Polsce.
Odpowiedz
To jest dobra wiadomość ?
to jest super wiadomość i to z pierwszej ręki od samego autora.
Jeszcze jeśli cena i nakład będą odpowiednie to będzie super.
Sam szukam jakiegoś atlasu i taka pozycja byłaby lux tylko termin narazie odległy
Pozdrawiam Mariusz
Odpowiedz
Dla zainteresowanych nowym atlasem podaję stronę z informacjami na jego temat - www.sky-atlas.eu
Odpowiedz
To będzie bomba. Ciesze się i już szykuje się do Empiku. Mam nadzieje, że tam się pojawi. Poza tym chciałem zapytać czy na dzień dzisiejszy istnieje w sprzedaży coś podobnego ? z takimi szczegółowymi mapami ? Można by było je sobie zeskanować i używać podczas obserwacji. To realne czy są za małe w książce ?
Tomasz Grzmociński Kartuzy ,  54°19'12"N   18°25'58"E tel. 601-866-769
Odpowiedz
(27.11.09, 12:08)Grzmot link napisał(a): Można by było je sobie zeskanować i używać podczas obserwacji. To realne czy są za małe w książce ?

Oj nieładnie!
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
No ale na własny użytek Tongue Tak skan z książki aby popisać go ołówkiem i nanieść informacje z obserwacji Tongue
Odpowiedz
Nie łatwiej zrobić sobie wydruk z jakiegoś popularnego mappera nieba?

Atlas to świetne narzędzie do wyszukiwania interesujących celów obserwacyjnych na noc, ale mazać to wolałbym po czymś innym.
Odpowiedz
Jaki mapper proponujesz ? Przyznam się, że nie wiem co to mapper Smile  :-\
Odpowiedz
Mapper nieba. Program "planetarium" mówiąc wprost.

Z darmowych często używa się Cartes du Ciel (albo Stellarium, choć on raczej nie jest najlepszy do tego zastosowania). Jest też sporo komercyjnych - choćby Skymap.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości