Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz - Synta 8"
Dzisiejszy Jowisz sprzed godziny. Seeing dość dobry. Sprzęt Synta 8" + Lv 6mm
[Obrazek: jowisz.png]

W sumie używałem jeszcze filtrów: polaryzacyjnego, neodymowego i zielonego.
W sumie jeszcze jak robiło się jasno to seeing się zrobił naprawdę dobry, że po raz pierwszy od dawna użyłem barlowa Soligora 2x z okularami Stratus 8mm i LV6mm czyli powery 300x i 400x. Przy tym ostatnim Jowisz już był troszkę niewyraźny, ale wciąż pasy były dobrze widoczne. Ale falowania prawie nie było widać. Przy tych powerach to juz raczej jakość optyki wychodzi.
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
Fajnie wyszedł. Naprawdę elegancko. Muszę się w końcu na niego zasadzić.
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
To synta 8 może fotografować?????????? :o
Synta 8 , prawie moja Smile
Odpowiedz
(19.12.09, 16:22)patryczek420 link napisał(a): To synta 8 może fotografować?????????? :o

To jest SZKIC! Znajdujemy się w dziale "Astroszkicownik", gdzie prezentujemy szkice widzianych obiektów, czyli narysowane ołówkiem, kredką, pastelą, poddane ewentualnej obróbce komputerowej Smile
pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(04.07.09, 04:53)Charon X link napisał(a): Dzisiejszy Jowisz sprzed godziny. Seeing dość dobry. Sprzęt Synta 8" + Lv 6mm
[Obrazek: jowisz.png]

W sumie używałem jeszcze filtrów: polaryzacyjnego, neodymowego i zielonego.
W sumie jeszcze jak robiło się jasno to seeing się zrobił naprawdę dobry, że po raz pierwszy od dawna użyłem barlowa Soligora 2x z okularami Stratus 8mm i LV6mm czyli powery 300x i 400x. Przy tym ostatnim Jowisz już był troszkę niewyraźny, ale wciąż pasy były dobrze widoczne. Ale falowania prawie nie było widać. Przy tych powerach to juz raczej jakość optyki wychodzi.
No,no-Charon ma zdolności.Ja nie mam nawet do tego cierpliwości.
Odpowiedz
(19.12.09, 16:22)patryczek420 link napisał(a): To synta 8 może fotografować?????????? :o

A no,coś tam może.Zdjęcie w moim profilu wykonłem właśnie taką Syntą.
Pozdro.
Odpowiedz
Synta 8'' jako tuba może fotografować i to z całkiem miłym efektem Big Grin, chodzi  o to, że montaż na którym najczęściej spoczywa (Dobson) nie nadaje się na dłuższe ekspozycje Smile
Pozdrawiam Wink
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
Panowie , prosze trzymać sie tematu wątku.
Temat focenia na 8" był wielokrotnie poruszany w innych i właściwych ku temu wątkach.

Pozdr.
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
Nie mi, tylko patryczkowi420, który zapytał czy Synta może fotografować w związku ze szkicem obserwacyjnym. Big Grin
Ja tylko postanowiłem odpowiedzieć i naprostować tą pomyłkę, jakże bolącą w oczy  Wink
Odpowiedz
Przepraszam moja wina dopiero niedawno się zaerejestrowałem. CO prawda wcześniej już to forum czytałem ale pokręciły mi się wątki :'(
Synta 8 , prawie moja Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości