Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualnie na Słońcu - III kw. 2009
Jaki masz filtr? Ja używam zwykłej folii na obiektywie aparatu...
To wczoraj 380mm + 2x zoom cyfrowy (sony h10):
[Obrazek: yyv02s0sr8b0wxh441na.jpg]
To dzisiaj 300mm + 2x zoom cyfrowy (fuji s9600):
[Obrazek: 8nov6ujzhs1zcsim37nt.jpg]
Cytat:Jaki masz filtr? Ja używam zwykłej folii na obiektywie aparatu...

Ja używam zwykłego filtru słonecznego. Wink
To zdjecia z 18:20.
Niestety słabe warunki Sad
[Obrazek: p6280339]
[Obrazek: plamy]
Kliknijcie w minatury.

P.S.: Jak inaczej wrzucić zdjęcie na to forum???(dopiero zaczynamSmile)
AstroMaster 130 EQ Reflektor 130/650
(06.07.09, 18:27)Nosek link napisał(a): P.S.: Jak inaczej wrzucić zdjęcie na to forum???(dopiero zaczynamSmile)

Właśnie zostałeś wprowadzony w tajniki jak wprowadzić zdjęcie w inny sposób. ;D

Jak wstawiać obrazki?

To proste. Najpierw musisz umieścić obrazek gdzieś w sieci. Możesz, tak jak część forumowiczów, umieścić go na własnym serwerze. Taka usługa jest dostarczana np. razem z neostradą. Jest to wygodne, bo łatwo można dotrzeć do wszystkich obrazków jakie się wstawiło.

Gdy nie masz własnego serwera możesz założyć sobie konto w forumowej astro galerii -[Obrazek: index.php]

Wreszcie istnieją w sieci serwisy pozwalające na hostowanie obrazków jak np. imageshack albo polski fotosik. Wystarczy tam wejść, zaznaczyć swój obrazek z dysku i po chwili dostaniesz link który - no właśnie - należy wkleić na forum.

Wstawiamy obrazek:

Przy edycji posta nad polem edycji mamy belkę z małymi guzikami. W dolnym rzędzie, drugi od lewej jest guzik "wstaw obrazek" - to ten:  Klikamy go i do posta zostaje wstawiona para tagów: [img ] oraz [/img ] (oczywiście bez spacji - inaczej nie mógłbym ich tu wstawić). Między nie należy wkleić link do obrazka. Zamiast klikania można je też oczywiście wpisać samemu.

Skopiowałem z FAQ najnowwszych użytkowników w tym forum.
Nosek - skorzystaj z załączników klikając w Opcje dodatkowe pod oknem tekstowym , gdy wysyłasz wiadomość.

Świetne zdjęcia chłopaki.. spora ta grupka plamek, oby to był wstęp do prawdziwego spektaklu  Smile
może jeszcze takie cóś

[Obrazek: sloncevesta.jpg]

[Obrazek: 20090707latestmdiigram.gif]
Prosto z strony NASA Wink

---------
Edit moderatora - pozwolilem sobie na wlam i zamiane obrazka na taki, ktory nie jest uaktualniany co kilka godzin. Inaczej pojutrze, za miesiac czy dwa juz nie bedzie widac, o co chodzilo w dzien pisania. Prosze wszystkich piszacych posty zwracac na to uwage!
Moje Nowe Foty z godziny 18:15 dnia dzisiejszego Wink
[Obrazek: p3190254]
[Obrazek: plamy2]
Nieźle Nosek, choć moim zdaniem druga fota nie przedstawia niczego więcej w porównaniu do pierwszej, i na dodatek "nie wygląda" - nie powiększaj tak mocno obrazów  Wink

Ahh,i spróbuj następnym razem wrzucać fotki w załącznikach, albo zmniejszaj przed wrzuceniem tutaj bo się u niektórych nie mieszczą na stronie - niepotrzebnie się rozciąga wszerz strona.
Dzięki, staram się.
A i dziękuje za te wszystkie porady.
Do każdej stopniowo się dostsowałem.
TNX Big Grin

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości