Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
District 9
uff , myslalem ze jestem sam .....
Znudzilem sie na tym dziele jak nie wiem Smile
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
Nie wypowiadam sie, bo nie ogladalem, ale jesli faktycznie jest slaby, to District 9 ma szanse byc pierwszym slabym filmem z ocena powyzej 8 jaki ogladalem. ;D
Odpowiedz
(14.09.09, 14:09)exec link napisał(a): Nie wypowiadam sie, bo nie ogladalem, ale jesli faktycznie jest slaby, to District 9 ma szanse byc pierwszym slabym filmem z ocena powyzej 8 jaki ogladalem. ;D

Przede wszystkim jest nielogiczny. Ale najwyraźniej większości widzów to nie przeszkadza. Smutne, bo pokazuje, że średnia inteligencji bardzo zmalała ostatnimi czasy.
Odpowiedz
A mi się podobał Smile
Owszem, jest w kilku miejscach nielogiczny. Jest przebajerowany i w kilku miejscach tandetny (motyw z ręką)... Jednak jest tez NOWATORSKI. Od dawna nie widziałem takiego podejścia do przedstawienia losu kosmitów przybywających na ziemię.
Zazwyczaj albo oni robią nam kuku, albo my im. A tu proszę:
-----spoiler------
Zamykamy ich w gettcie, a oni w zasadzie zajmują się swoimi sprawami, czyli niczym, grzebią sobie w śmietnikach i starają się jakoś przeżyć. No i są uciśnieni przez Ziemian.
Świetne podejście.
Nie zamykajmy też oczu przed bardzo politycznym wydźwiękiem tego Afrykańskiego filmu. Warto zwrócić uwagę na to, dlaczego biali w RPA mają takie stosunki z czarnoskórymi i jak to wygląda z naszej perspektywy.
pozdrawiam

Jak dla mnie film 7/10
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Ale to nic nowatorskiego.
Podobne ujęcia były choćby w Alien Nation, czy w serii Star Trek.

--- spoiler ---

Są uciśnieni przez Ziemian, choć są uzbrojeni po zęby - nota bene, kolejny przykład nielogiczności filmu, ponieważ wcześniej pada tekst, że to ludzie ich przewieźli z mothershipa. To gdzie ci obcy schowali tę broń? ;P Aż boję się spytać...

Ja rozumiem, że to wszystko aluzja do apartheidu, ale moim zdaniem bardzo słabo zrealizowana.

Oceniam na 3/10. Ale to raczej dlatego, że znam gorsze filmy.

Odpowiedz
W Alien Nation obcy się z ludźmi skumplowali i w ogóle w pełni się zasymilowali - tutaj nie. Widać, że nie ma porozumienia człowiek-krewetka, a co tu w ogóle wspominać o partnerstwie (nie licząc głównych bohaterów i tej pani, co uprawiała między-rasową prostytucję  ;D )

Masz rację. Jest kupa nieścisłości. Do tego główny bohater mnie irytował - aktor grał płaczliwie i w ogóle jakaś taka 'mameja' z niego Smile

Jednak film mnie urzekł. Był mocno nietypowy. Że trochę spaprany - nie szkodzi. Widziałem już kasowe filmy, które były hitami, a w gruncie rzeczy były błotem. Ten nie jest błotem. Zaskakuje, nie dopowiada (także z braków w scenariuszu) - pokazuje motyw kosmici-ziemianie nieco dziwnie, naiwnie, ale także ciekawie.

---spoiler---

No i ta część filmu, gdy gość wsiada do robota i robią zadymę też mi się podobał - choć ja bym wykorzystał tego robota lepiej Smile

Obstaję przy swojej ocenie. Każdy ma tam jakieś swoje "wkrętki" Wink

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
No tak, z tym, że ten robot to też jedna wielka niespójność Wink Po pierwsze to jak się tam dostał? Po drugie... jakim cudem pasował do człowieka? Przecież to inna anatomia Wink

No ale może się czepiam. Brakuje mi dobrego, porządnego sci-fi. Po cichu liczę trochę na Surrogates, ale zobaczymy. W Polsce nie grają 'Moon'  Tongue
Odpowiedz
Film dobry, czepianie sie kilku niescislosci jest bez sensu. Jakby wszystkie filmy byly takie spojne i logiczne...
Jeden z lepszych sci-fi ostatnich lat.
Odpowiedz
(15.09.09, 21:12)exec link napisał(a): Film dobry, czepianie sie kilku niescislosci jest bez sensu. Jakby wszystkie filmy byly takie spojne i logiczne...
Jeden z lepszych sci-fi ostatnich lat.

Kilku?  :Smile Tongue
Odpowiedz
Ja tu popieram maqusia , ze film jest slaby.
Dla mnie slaby sam scenariusz byl . Oprawa .
Moze i grafika dobra , efekty itp .
Ale ktory teraz film nie ma dobrych efektow ? To nie czasy Terminatora .
Ok bron moze i zbudowali ze zlomu .
Ale sam pomysł filmu , no nie wiem .....

Jeden z lepszych filmow ostatich lat ? Oj to przesadzone i to dosyc bardzo .
Jednym z lepszych filmow Sci FI byl Star Trek .
Maq ja na Surrogates ide do kina Smile Wiec jak zwykle zdam relacje czy film ciekawy Smile
Wchodzi za tydzien w piatek Smile
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości