Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy kanal IRC #Astronautyka
(10.11.09, 15:59)Maquis link napisał(a): Mogę spróbować załatwić inżyniera pracującego przy wahadłowcu, ale...

1. Nie wiem czy się uda.
2. Jak się uda to pewnie musiałoby być późno z powodu różnicy czasów.

Ale to nie musi byc ani teraz ani w tym roku. Ba! Jesli odbyloby sie np w lutym, to moglibysmy do tego czasu niezle naglosnic akcje, ustalic dokladny temat czatu (moim zdaniem - niech bedzie to cos bardziej specjalistycznego od znanego ogolu) i zasady na nim panujace (np kto by byl moderatorem, jakie zasady pisania pytan itp itp). Smile
Odpowiedz
To nie powinno być kłopotów - postaram się to jakoś ruszyć w najbliższym czasie.
Odpowiedz
Coś mi się wydaje, że ten wątek można odpiąć. Chyba pomysł "nie wypalił"... Sad
Odpowiedz
Osobny kanał raczej nigdy nie wypali. Zwykły chat na stronie głównej (ajaxowy bez odświeżania strony) miałby szanse się przyjąć. Cały problem z komunikacją za pomocą chatów jest taki, że rozwiązanie użyte do ich obsługi NIE może:
- wymagać osobnego programu
- wymagać osobnej rejestracji, logowania
- wymagać otworzenia osobnej strony www, jej odświeżania itd.

Całość musi działać na zasadzie kto jest zalogowany, ten jest automatycznie na chacie. Widziałem wiele rozwiązań odnośnie tej tematyki na różnych forach i tylko ten jeden sposób był na tyle skuteczny że chat miał własne życie i naprawdę świetnie działałSmile
Odpowiedz
Ja gorąco namawiałbym Was jednak do korzystania z IRC.
Dostęp dla osób które nie chcą niczego instalować i konfigurować jest możliwy przez webowe klienty niektórych sieci np. http://webchat.freenode.net/ z freenode.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że problemem nie jest tutaj strona techniczna a merytoryczna całości. W tym pewnie największy problem.
Poza tym zawsze można zadać pytanie - forum czy kanał irc? Co lepsze do wymiany opinii? Co lepsze do zachowywania informacji w bardziej przystępny sposób?
Odpowiedz
Nie ma sensu utrzymywać irca.
Dzisiaj młodzież nawet nie wie co to jest IRC , a jak przyjdzie do instalowania jeszcze jakiegos programu , wpisywaniu komend itp.
Od razu sie odechciewa uzywania tego.

I chyba teraz juz irc to jedynie dla fanatyków został.
Myśle ze gra nie warta swieczki jest.
A temat lajtowo mozna zamknąć.

Pozdr.
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości