Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walizka na zlom
Z konieczności musiałem zająć sie tematem przenoszenia i przechowywania tej części sprzętu , która nasze Panie pogardliwie nazywają " złomem", a której wartość często przekracza ich możliwości percepcji ;D ( i może to nawet lepiej).
Za 59,90 PLN nabyłem w OBI walizkę 45x35x15cm wyposażoną w wewnętrzne, przestawiane przegrody. Ponadto kupiłem trzy gąbki tynkarskie po 4 PLN. ;D
Elementy składowe widać poniżej:

[Obrazek: dsc0046lqk.jpg][Obrazek: dsc0047qtg.jpg]

Pracę należy zacząć od precyzyjnego rozplanowania położenia wszystkich elementów w walizce. W przeciwnym przypadku lepiej kupić kilka kawałków gąbki więcej  ;D

[Obrazek: dsc0044z.jpg]

Teraz ostrym czubkiem ostrza noża typu skalpel lub podobnego wycinamy otwory w gąbkach. Powinny być nieco mniejsze niż obrys poszczególnych akceriorów, aby nie wypadały nam przedmioty ze swoich miejsc. Nalezy starannie to robić, nie niszcząc wyciętych kawałków. Po odcięciu ich części posłużą nam one bowiem do wyścielenia dna każdego z otworów.

[Obrazek: dsc0048bsx.jpg][Obrazek: dsc0049ase.jpg]

Tak wygląda gotowa walizka z zapakowanym " złomem". Jest tam jeszcze sporo miejsca na małą latarkę, specjalną ściereczke do optyki itp. Można to bezpiecznie upchnąć we wkładce na narzędzia w którą taka walizka zazwyczaj jest wyposażona.Czas wykonania ok. 1 godzina.
Czystego nieba!

[Obrazek: dsc0051wmj.jpg]
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz
Dobre!  Big Grin
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Walizeczka fajna Smile

Szkoda, że ja nie mam takiego złomu Wink
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Profesjonalną walizeczkę zrobiłeś Smile
Patryk M. Płock
Odpowiedz
Czasami z nudów takie rzeczy warto zrobićSmile to ułatwia działania w nocy SmileSmileSmile
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości