Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki to komputer w "Czynnik Si"?
To moze byc kompletnie falszywy trop ale Ingersoll XK696 uzywal bardzo podobnej 6 klawiszowej klawiatury.
Moze sprobuj poGooglac wkolo DATA RECORDERs tej firmy. Kolejnosc klawiszy od lewej do prawej (SAVE, LOAD, REWIND, FFWD, STOP/EJECT, PAUSE).
Jesli w czynniku SI widac na przyklad ktore klawisz AK naciska np. w momencie ladowania programu albo wyjmowania kasety.
Mozna by dalej googlac tym tropem.
Odpowiedz
(14.09.15, 16:43)Michu napisał(a): To moze byc kompletnie falszywy trop ale Ingersoll XK696 uzywal bardzo podobnej 6 klawiszowej klawiatury.
Moze sprobuj poGooglac wkolo DATA RECORDERs tej firmy. Kolejnosc klawiszy od lewej do prawej (SAVE, LOAD, REWIND, FFWD, STOP/EJECT, PAUSE).
Jesli w czynniku SI widac na przyklad ktore klawisz AK naciska np. w momencie ladowania programu albo wyjmowania kasety.
Mozna by dalej googlac tym tropem.

Wyszukałem już dawno wszystkie magnetofony tej firmy i niestety to nie jest sprzęt jej produkcji. Klawisze są faktycznie w tym samym lub bardzo podobnym kształcie. Również ich ilość się zgadza, ale takiego modelu nie wyprodukowali. Podobny jest też jeden z magnetofonów Panasonica, podobne klawisze i układ ale to jednak inny sprzęt. W załączniku kolejne zbliżenie - lepiej widoczne jakiś znak graficzny, może to logo producenta.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na forum speccy.pl jeden z forumowiczów uważa, że na 90% jest to magnetofon konsolowy firmy General Electric wykorzystywany w TV. Logo faktycznie przypomina logo GE z tamtego okresu, ale zdjęcie jest niewyraźne i pewności nie ma. Niestety nie namierzyłem tego magnetofonu nigdzie w necie. Strasznie rzadki sprzęt.
Odpowiedz
Tak, to byłem ja. Prawie na pewno był to GE, z tego co pamiętam. To nie był magnetofon dostępny w wolnej sprzedaży, ale przystawka do jakiejś telewizyjnej konsoli. Poza tym taka mała ciekawostka...
[Obrazek: eb835f1b4ae9.jpg]
Odpowiedz
(23.01.18, 12:34)Galland napisał(a): Tak, to byłem ja. Prawie na pewno był to GE, z tego co pamiętam. To nie był magnetofon dostępny w wolnej sprzedaży, ale przystawka do jakiejś telewizyjnej konsoli. Poza tym taka mała ciekawostka...
[Obrazek: eb835f1b4ae9.jpg]

No śliczne cacko. Twoje? Jeżeli tak, to gratuluję. Poluję na to od kilku lat.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości