Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Man from Earth
Przy okazji wspomnę jeszcze o tym filmie, może ktoś również obejrzał. To jedna z tych niewielu produkcji, które małym kosztem potrafią osiągnąć niesamowity sukces (choć zdarzają się ludzie, którym takie kino 'nie podchodzi' - ot, pokolenie, które nie potrafi 5 minut wytrzymać bez szczelania się laserami  Tongue).

O fabule nic nie powiem - lepiej się przekonać samemu i nic, ale to nic nie czytać o tym filmie.

Polecam Smile
Odpowiedz
A ja też oglądałem i mi się nie podobał Smile. Owszem, fabuła i w ogóle cała realizacja filmu jest zupełnie inna, niż to, co obserwujemy obecnie w kinach.
Natomiast film jest moim zdanie bardzo "jednokierunkowy". Nie otwiera drogi, nie pozwala zastanowić się nad sensem, a narzuca prostą i otwartą sugestię, o której trudno powiedzieć, czym ona jest.
Niektórych może też zbulwersować pointą, ale tylko niektórych Wink Gdyby nie ta pointa, to z pewnością bym go osobiście ocenił lepiej.
pozdrawiam

P.S: Ale niezaprzeczalnie jest bardzo, bardzo ciekawy i błyskotliwie inny.
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Prawdą jest, że opinie o nim są podzielone - można go lubić, albo nienawidzić  ;D
Mnie się ogromnie podobał zamysł i konwencja - cholernie dobry pomysł. Do tego zrealizowany w zupełnie inny sposób niż się to zazwyczaj widzi. Czy jest jednokierunkowy? Hmm, w pewnym sensie tak, ale to raczej kwestia finału (mogło by go nie być Wink)
Odpowiedz
(25.04.09, 18:53)Maquis link napisał(a): Prawdą jest, że opinie o nim są podzielone - można go lubić, albo nienawidzić  ;D
Mnie się ogromnie podobał zamysł i konwencja - cholernie dobry pomysł. Do tego zrealizowany w zupełnie inny sposób niż się to zazwyczaj widzi. Czy jest jednokierunkowy? Hmm, w pewnym sensie tak, ale to raczej kwestia finału (mogło by go nie być Wink)
Otóż to. Jest dokładnie tak, jak powiedziałeś.
Jak dla mnie, to finału mogłoby nie być. To znaczy - nie w tak oczywistym wyrazie, a mógłby pozostać w sferze domysłu.
pzdr
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Podzielam zdanie Wimmera.

Ogladalem ten film sporo czasu temu. Wypozyczylem go w Netflixie bo nieiwiedziec czemu ktos zaszeregowal go do kategorii SF. Doszedlem do wniosku, ze nie warto o nim pisac bo moim zdaniem kino tego typu nie kwalifikuje sie pod S-F. Pomijajac juz miernote artystyczna aktorow i skrajnie uboga scenografie to najbardziej zitryowal mnie pomysl autorow w ktorym cala fabula filmu jedzie na jednej ( miejscami bulwersujacej) intrydze.

Tak jak Wimmer napisal ogladajacy nie ma wlasnej drogi myslenia i interpretacji. W zasadzie jego rola ogranicza sie do czekania na momemnt az sie wyjasni czy glowny bohater powiedzial o sobie prawde i czy naklamal i nic poza tym. Zupelnie jak w telenowelach Smile

Poza tym to co gl bohater o sobie mowi miejscami jest tak naciagane, ze czlowiek z przecietna znajomoscia historii moglby  parsknac smiechem, wierzacy uznalby ten film bluzniertstwo, naukowiec za dzielo z gatunku ekranizacji tematow na jakie dyskutuje sie w sterfie 11,  NDW albo kregow w zborzu pod Wylatowem.

moim skromnym zdaniem - strata czasu.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
A moim zdaniem mimo wszystko warto go obejrzeć - choćby z tego względu, że ... czasami wystarczy fabuła  Wink
Odpowiedz
Moim zdaniem też warto go obejrzeć, choćby dla sprawdzenia, czy zbulwersuje, czy nie  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości