Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uran 2009
Jeśli cię uraziłem- przepraszam. Forum jest astronomiczne ale prowadzone w języku polskim i być może dlatego należałoby pisać posty poprawnie po polsku. To oczywiście jest moje wyłącznie zdanie.
Pozdrawiam
Maciej.
PS.Z ewentualnym przejściem na angielski nie widzę najmniejszego problemu ;D
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
(22.12.09, 06:39)wessel link napisał(a):Jeśli cię uraziłem- przepraszam. Forum jest astronomiczne ale prowadzone w języku polskim i być może dlatego należałoby pisać posty poprawnie po polsku. To oczywiście jest moje wyłącznie zdanie.
Pozdrawiam
Maciej.
PS.Z ewentualnym przejściem na angielski nie widzę najmniejszego problemu ;D

Witam!
Oczywiście jeżeli to nie jest dla Ciebie problemem, pisz do mnie po angielsku. Nasza rozmowa wówczas będzie znacznie milsza i ciekawsza. Szczerze dziękuję Ci za pomoc.
P.S. Do tej pory myślałem , że Polska jest w UE i każdy może się udzielać na obojętnie jakim forum, nawet jeżeli z językiem troche niedomaga, ale jak widać znowu się pomyliłem  ???  :'( 

Pozdrawiam Mat7777
Chyba sie nie do końca zrozumieliśmy. Moja uwaga na temat błedów pisowni NIE MA NIC WSPÓLNEGO z Twoją obecnościa na forum.
To tylko wyłącznie MOJE zdanie, a nie administratora i moderatorów forum.
Pozdrawiam.
Maciej
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
(22.12.09, 12:08)wessel link napisał(a):Chyba sie nie do końca zrozumieliśmy. Moja uwaga na temat błedów pisowni NIE MA NIC WSPÓLNEGO z Twoją obecnościa na forum.
To tylko wyłącznie MOJE zdanie, a nie administratora i moderatorów forum.
Pozdrawiam.
Maciej

To może lepiej będzie jak skończysz "pouczać" innych a zajmiesz sie swoją osobą i ewentualnie astronomią bo jesteś na takim forum.  Wink

Pozdrawiam Matt7777
My chyba jednak piszemy w zupełnie innych językach.
Pozdrawiam
Maciej
(22.12.09, 12:18)mat7777 link napisał(a):To może lepiej będzie jak skończysz "pouczać" innych a zajmiesz sie swoją osobą i ewentualnie astronomią bo jesteś na takim forum.  Wink

Pozdrawiam Matt7777

Dear mat7777,

Perhaps it would be a good idea to provide yourself with a little help - something like a Polish dictionary implemented in your web browser? It shows all your errors right away! I'm using it, even though I'm Polish Smile What do you think?

Best
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
(22.12.09, 12:47)qbanos link napisał(a):Dear mat7777,

Perhaps it would be a good idea to provide yourself with a little help - something like a Polish dictionary implemented in your web browser? It shows all your errors right away! I'm using it, even though I'm Polish Smile What do you think?

Best

Dear qbanos.

Thank you very  much. I think this is good idea for future.

Take care.
Matt , rozumiem że twój montaż ma prowadzenie , może byś spróbował z Księzycem i kamerką coś nakręcić , taką rurką to już bardzo fajnie wychodzi , pozdrawiam Janusz.

Ps . z Uranem i Neptunem też polecam powalczyć kamerką
(22.12.09, 20:14)astrokosmo link napisał(a):Matt , rozumiem że twój montaż ma prowadzenie , może byś spróbował z Księzycem i kamerką coś nakręcić , taką rurką to już bardzo fajnie wychodzi , pozdrawiam Janusz.

Ps . z Uranem i Neptunem też polecam powalczyć kamerką

Witam.

Zgadza się, moja rureczka ma prowadzenie, ale jeśli chodzi o jakiś  filmik czy zdięcia, to faktycznie będzie trzeba nad tym pomyśleć i zakupić odpowiedni sprzęt. Jak uważasz Janusz, jaka kamerka byłaby dla mnie odpowiednia?

Pozdrawiam  mat7777
Jest kilka możliwości:
- kupić nową w sklepach z teleskopami-w cenach zależnych od kieszeni
-kupić używaną - często ludzie sprzedają na forach

Mowa oczywiście o kamerkach z przejściówką 1,25'' z przetwornikiem CCD.

Kilka propozycji z których warto wybrać coś dla siebie:

http://deltaoptical.pl/celestron-neximage,d405.html

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPa...U04_na_USB

Jeżeli chodzi o najtańszą kamerkę polecam Philipsa , do tego są darmowe programy do nagrywania materiału np. K3CCD , a do obróbki Registax.

Warto spróbować astrofotografia pokaże ci że twoją rurka można dużo zarejestrować i mieć to zawsze w komputerze , jak powalczysz z planetami może zlapiesz też bakcyla DS-ów , a tych jest znacznie więcej  Wink

Niektóre kamerki pozwalają na dłuższe ekspozycje i możesz pokusić się o próbę uwiecznienia tak jasnych obiektów jak M42 w Orionie czy galaktykę w Andromedzie.

Ja robiłem takie próby nawet szukaczem i fajnie to wychodziło.

Co do szukacza , możesz podac parametry swojego szukacza lub zapodać jego fotkę?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości