Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uran 2009
[Obrazek: 1083_01_10_09_9_45_43.jpg]
Witam.
Jestem początkującym obserwatorem posiadającym, meade DS2080,80mm z okularami super plossl,26mm,9.7mm,6.4mm moje pytanie to czy zdołam zobaczyć urana i neptuna i jak będą wyglądały, przypuszczam że bedą one jak małe gwiazdki,co waszym zdaniem powinienem dokupić by poprawić ich widoczność,obserwowałem już wiele innych obiektów ale z planet udało mi się zaobserwować tylko jowisza,marsa,i saturna.
(16.12.09, 19:42)mat7777 link napisał(a):Witam.
Jestem początkującym obserwatorem posiadającym, meade DS2080,80mm z okularami super plossl,26mm,9.7mm,6.4mm moje pytanie to czy zdołam zobaczyć urana i neptuna i jak będą wyglądały, przypuszczam że bedą one jak małe gwiazdki,co waszym zdaniem powinienem dokupić by poprawić ich widoczność,obserwowałem już wiele innych obiektów ale z planet udało mi się zaobserwować tylko jowisza,marsa,i saturna.
(16.12.09, 19:42)mat7777 link napisał(a):Witam.

Nawet w większych teleskopach zawsze będą jako małe tarczki , bo to bardzo dalekie obiekty , co nie znaczy że nie warto ich obserwować czy fotografować.

Z użyciem kamerki jest szansa uwiecznić te tarczki wraz z ich naturalnym kolorem , czyli Uran zielony. Neptun niebieski.
Te kolory są dość intensywne z powodu dość małego rozmiaru , a co za tym idzie odbitego światła . Wraz ze wzrostem powiększenia , jak również średnicy lustra , kolory stają się bardziej naturalne i subtelne , ale i tak warto je focić mniejszym sprzętem - polecam  Smile
Dzięki
(16.12.09, 21:53)astrokosmo link napisał(a):Nawet w większych teleskopach zawsze będ± jako małe tarczki , bo to bardzo dalekie obiekty , co nie znaczy że nie warto ich obserwować czy fotografować.

Z użyciem kamerki jest szansa uwiecznić te tarczki wraz z ich naturalnym kolorem , czyli Uran zielony. Neptun niebieski.
Te kolory s± do¶ć intensywne z powodu do¶ć małego rozmiaru , a co za tym idzie odbitego ¶wiatła . Wraz ze wzrostem powiększenia , jak również ¶rednicy lustra , kolory staj± się bardziej naturalne i subtelne , ale i tak warto je focić mniejszym sprzętem - polecam Smile
............dzięki wszystkim za pomoc jakie zabawki czyli dodatkowy sprzęt morzecie polecić do tego teleskopu by poprawić widoczność urana i neptuna.

dzięki.
    Witam.. Big Grin
zaznaczenie istnienia planet daleko z Ziemi to jest sukces,

by mieć lepszy wynik to:
należy zwiększyć  "lustereczko" b. mocno, ciągle sztuczne wydłużanie ogniskowej zmiejsza jakość .
Dalej będę kibicował ,
Pozdrawiam serdecznie, Dziadek kuracjusz  Big Grin
(19.12.09, 11:32)dziadek link napisał(a):     Witam.. Big Grin
zaznaczenie istnienia planet daleko z Ziemi to jest sukces,

by mieć lepszy wynik to:
należy zwiększyć  "lustereczko" b. mocno, ciągle sztuczne wydłużanie ogniskowej zmiejsza jakość .
Dalej będę kibicował ,
Pozdrawiam serdecznie, Dziadek kuracjusz  Big Grin
Witam.

W przyszłym roku trzeba będzie pomyśleć nad jakomś armatką morze ze 200mm jeszcze zobaczymy Wink Big Grin
Wczoraj znowu obserwowałem urana i neptuna, jak widze te fotki to aż chce się patrzeć na te małe punkciki  :o Wink.O 2:00 rano zaczołem obserwowac andromede galax m31  ale przez tą moją lupke 80mm była bardzo marnie widoczna jakaś zamazana chmurka myśle że to wszystko przez te latarnie na ulicy i oświetlone budynki na około, świecą mi prosto na balkon trzeba się będzie kiedy wybrać za miasto w jakieś ciemne miejsce. Ale zato konstelacja oriona była piękna,betelgeuse przy urzyciu okularu super ploos 9.7mm i 6.4mm dawała czerwioniutki odcień ,a Bellatrix,Rigel,Saiph,Alnitak,Alnilam,Mintaka,niebieściutki.Udało mi sie też zaobserwować wielką mgławice oriona ktura była też słabo widoczna gołym okiem ale przez urzyciu teleskop była lepiej widoczna niż M31. Syriusz w wielkim psie też ładnie dawał .W przyszłym roku pomyślimy nad jakomś nową armatką morze ze 200mm ale jak na razie trzeba się mordować i wytrzeszczać oczy. :o :o Smile Wink Wink
Tutaj sprzęt tej klasy wiele nie pomoże. Mgławicę Oriona ( M 42) czy galaktykę M 31 zawsze będziesz widział jako mgiełki większe lub mniejsze.
Ale coś Ci chciałem delikatnie zasugerować - może nie używając teleskopu zajrzysz do słownika ortograficznego? Troszkę Twój zapał astro mógłby się przełożyć na znajomość zasad ortografii ;D
Pozdrawiam
Maciek
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
(21.12.09, 21:45)wessel link napisał(a):Tutaj sprzęt tej klasy wiele nie pomoże. Mgławicę Oriona ( M 42) czy galaktykę M 31 zawsze będziesz widział jako mgiełki większe lub mniejsze.
Ale coś Ci chciałem delikatnie zasugerować - może nie używając teleskopu zajrzysz do słownika ortograficznego? Troszkę Twój zapał astro mógłby się przełożyć na znajomość zasad ortografii ;D
Pozdrawiam
Maciek
Witam
Przepraszam za moją polszczyzne, na wytłumaczenie mogę jedynie powiedzieć, że nie wychowałem się  w Polsce a co za tym idzie moja polszczyzna jest bardzo słaba( nie mówiąc już o pisaniu). Jeżeli jest to dla ciebie jakimś problemem, możemy porozmawiać po angielsku , wtedy na pewno moje błedy nie bedą cię tak raziły;D. A ta wogule to jest forum astronomiczne czy ortograficzne, bo może znowu moja polszczyzna zawiodła? ;D :o

Pozdrawiam Mat7777

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości