Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr ani-light pollution do Maka 102/1300
W kącie, rzecz jasna - nie wiem skąd wzięło mi się to konto (może dlatego, że akurat na Inteligo się logowałem?)  :Smile
Odpowiedz
(08.03.09, 22:40)polaris link napisał(a): Coś mi się wydaje, że brak pogody sprzyja kombinowaniu Wink
Dokładnie tak  ;D
Odpowiedz
A do DS-ów jaki okular będzie lepszy: 32mm czy 40mm? Zdanie w tym temacie są niestety podzielone i nie wiem, na jaki się zdecydować  :Smile
Odpowiedz
To bardzo trudne pytanie.
Ale w tym Maku zawsze będzie deficyt źrenicy wyjściowej więc jednak może 40mm?
Bo przeróbka na 2" to raczej bez sensu.
Odpowiedz
Przeróbka raczej odpada. Tym bardziej, że do DS-ów w przyszłości mam zamiar kupić Newtona. Ale to kwestia 1-2 lat, więc na razie muszę w 100% wykorzystać to, co mam, czyli Maka. Teleskop niewielki, ale dla początkującego to i tak dużo. Nim wykorzystam do końca jego możliwości, minie sporo czasu - wtedy pomyślę o większym sprzęcie.

Sprzedałem kitowe szkła 10mm i 25mm, moje szkła na chwile obecną to Plossle 10mm i 20mm. Teraz chcę kupić 7,5mm (na maks. power - 173x - i dobre warunki - źrenica 0,6mm), no i 40mm (przekonaliście mnie do 40-stki). Taki zestaw będzie chyba optymalny i spokojnie zaspokoi moje potrzeby. Neodym na razie poczeka, najpierw muszę przetestować sprzęt za miastem, pod ciemnym niebem.
Odpowiedz
Witam

Znalazłem w teleskopy.pl ofertę na koło filtrowe i to z dwoma filtrami.
http://teleskopy.pl/...%B3o_filtrowe_1,2...ter_wheel)
Czy warto to coś kupić. Może ktoś to testował ?

Nie posiadam jeszcze żadnych filtrów.
Myślałem o zakupie opcjonalnie Baader Neodynium Moon&Skyglow w http://pomocedydakty...roducts_id=4137
lub o filtrze mgławicowym Baader UHC-S 1,25".

Proszę o radę mam SW BK15075PEQ3-2.

pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
Mimo braku odpowiedzi-porady chciałem zakupić to koło filtrowe i potestować.
Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że braknie ok 1cm w wyciągu by złapać ostrość z tym kołem w BKP15075EQ3-2.
Obiecali że popatrzą za jakimiś akcesoriami tak by się to dało zamocować i by było ostro.
Jeśli się zajdzie coś co umożliwi montaż tego koła tak by było ostro to kupię je i opiszę wrażenia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości