Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saturn - szablony
Znalazłem szablony do szkicowania Saturna na KAŻDĄ okazję - w sumie 28 z różnymi nachyleniami pierścieni.
Odręczne rysowanie pierścieni jest bardzo trudne i moim zdaniem mija się z celem jeśli chcemy skupić się na szczegółach powierzchni.

[Obrazek: saturn1go0.jpg]

[Obrazek: saturn2gb6.jpg]

[Obrazek: saturn3ib5.jpg]

[Obrazek: saturn4ia7.jpg]

Jak widać pobrałem je ze strony British Astronomical Association która niedawno się zmieniła i już ich tam nie mogę znaleźć.

Przyda się???
Odpowiedz
Z pewnością się przyda! Ja raczej unikam różnego rodzaju szablonów na gotowe obiekty (może dlatego, że niewiele szkicuje planety), ale taki szablon z pewnością jest bardzo pomocny, jak ktoś lubi szkicować Saturna na przestrzeni miesięcy i lat.
Fajna sprawa!
pzdr
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Cieszę się.
Może tylko przeszkadzać że Saturny są tu dość mocno upchane jeden obok drugiego i trzeba nieco się nagimnastykować przed użyciem. Jak kiedyś będą miał czas to może powycinam je elegancko na pojedyncze formularze gotowe do druku, aby wygodniej się z tego korzystało Smile
Odpowiedz
Łuhu! Dobre to jest! Mi z pewnością się przyda! Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości