Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celestron - Advanced GT - upgrade firmware
Tadeo, mimo że opisałeś to tak dokładnie, ja, niestety, jestem starej daty... :-\ :-[
Z ciekawości, po wejściu w pilocie na Menu - Utilities - Version, pokazało mi się coś takiego :

HC : 3.04

MC : 5.06  5.06

W czym te nowe wersje poprawiają funkcjonalność / użyteczność montażu ?

Szkoda, że ten Toruń tak daleko... :-\

Odpowiedz
na silnikach masz poprawki że
nie zawijają głowicą DEC tak że kabel się wyrwie albo rozleci gniazdko,
pierwsza prędkość masz 0,5 gwiazdowej dzięki czemu łatwiej ręcznie guidować montaż  ;D
plus jakieś popierdówki do których Celestron się nie przyznaje  Wink
hmmmmm...
Odpowiedz
na kontrolerze pojawiała się masa poprawianych popierdółek

Słońce w pozycjach GoTo, błąd ustawienia na polarną, SYNC na pilocie oraz programów na PC połączonych z montażem, możliwość zmiany intensywności świecenia pilota, możliwość podejrzenia wersji firmware, mozliwość podniesienia MotorControl przez pilota a nie przez specjalny kabelek !!!, możliwość ustawienia na dowolną gwiazdę inna niż polarna  ??? oraz co mnie interesowało inne ustwaianie pozycji - bardziej dokładne jak pisze Celestron -
The hand control now uses precession to calculate current coordinates rather than using static J2000 coordinates.  After polar alignment it is no longer necessary to repeat the star alignment.  User is now prompted automatically for the time during alignment if a GPS module is not in use.
hmmmmm...
Odpowiedz
Widzisz jakąś poprawę działania silników ? Czy poprawki mają zwiększyć dokladność  prowadzenia ?
pozdrawiam
Odpowiedz
dopóki nie pojadę w teren focić - nie wiem
hmmmmm...
Odpowiedz
Jak już to sprawdzisz to napisz czy się coś nie schrzaniło ! :o
pozdrawiam
Odpowiedz
domowe testy na suficie nie wykazały błędów
zobaczymy na żywca - ale przy tej pogodzie  :'(
hmmmmm...
Odpowiedz
Czy pokazała się opcja wgrania PEC-a ? Na drzewku powinno to być w UTILITIES . Montaże CGEM mają taką mozliwość a oprogramowanie ich jest podobne do CG5 GT.
pozdrawiam
Odpowiedz
nie znalazłem tej pozycji

poprzednio znalazłem PEC tool - do ściągnięcia ze strony Celestrona
i tam były różne rzeczy związane z PECem

Załączone pliki
.jpg   Untitled-1.jpg (Rozmiar: 67.11 KB / Pobrań: 145)
hmmmmm...
Odpowiedz
tylko że tego jeszcze nie ćwiczyłem w ogóle ...
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości