Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film S-F 2009, czy będzie hit ?
Każdy ma inny gust. Kiedyś podobały mi się totalnie odjechane s/f. Jednak z czasem moja wrażliwość zmieniła się. Może narobiłem sobie niepotrzebnych nadziei. Nie wiem, ale Moon mi nie podchodzi. Zdecydowanie gustuję w takich obrazach jak wspomniana wcześniej przeze mnie Gattaca, Solaris czy Event Horizon. Z pozostałych nowości, to Knowing mnie lekko zaskoczył, bo kończy się w pewnym sensie źle Wink. Dość nietypowo jak na Hollywood, bo spodziewałem się kolejnego american hero. Dziś na ruszt idzie Pandorum.
Odpowiedz
Tak jeśli chodzi o Solaris - nie ma dobrej adaptacji książki. Event Horizon to bardziej horror niż sci-fi - równie dobrze mógłby się toczyć w nawiedzonym domu, do czego zresztą był w czasie swojej premiery porównywany.

Skoro już mowa o ulubionych sci-fi - "2001"... nie widziałem do tej pory lepszego filmu. Pamiętam jak dziś, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem scenę na początku filmu "z długopisem". I te genialnie zrealizowane sety - rozmowa na pokładzie stacji kosmicznej, gdzie widać zakrzywienie podłogi (sztuczna grawitacja). Albo bieg na pokładzie Discovery, gdzie kamera obserwuje cały czas osobę od przodu. Nie wspominając już o scenie, w której Dave przedostaje się przez śluzę powietrzną. Kubrick był geniuszem. I pomyśleć, że ten film został ukończony w 1968 roku. Teraz może nie robi takiego wrażenia - ale weźcie pod uwagę, że kiedy powstał 10 lat wcześniej mogliście zobaczyć "Forbidden Planet" (poniekąd klasyka sci-fi lat 50-tych), a 10 lat później pierwsze "Star Wars". Co więcej - człowiek wtedy jeszcze nie sięgnął Księżyca - wyobraźcie sobie teraz, że w takiej rzeczywistości idziecie do kina i oglądacie jak załoga rozmawia z komputerem (!) i udaje się w podróż w okolice Jowisza.

Teraz chyba już nie ma szans na takie filmy.
Odpowiedz
Ty o klasyce i to w sensie dosłownym. Ja wyliczyłem wg. mnie dobre filmy s/f z ostatniej powiedzmy dekady. Nigdy nie powstanie idealna adaptacja filmowa. Ostateczny kształt to kwestia własnej interpretacji reżysera. Wspominając Solaris miałem raczej na myśli ogólny klimat filmu. Troszkę filozoficzny. Tak jak w Gattaca, czy choćby w Odysei Kosmicznej. Owszem, raz po raz sięgam po monster movie w stylu Alien, tak jak kiedyś dla równowagi ;D raz w tygodniu odpalałem stare gierki z automatów. Na skompresowanej mocno akcji długo nie pociągnę, bo mnie znudzi. Dla mnie Moon był blisko, ale czegoś tam zabrakło.
Odpowiedz
A ja mam już Moon. Ostrzę sobie zęby na wieczorne oglądanko (tylko Kill Bill 2 leci na polsacie i mam rozterkę Smile )
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Właśnie obejrzałem "Pandorum".  Z tegorocznych s/f jakie do tej pory obejrzałem, ten jak na razie jest najbardziej godny polecenia.
Odpowiedz
Bylem wczoraj na nocnym seansie 2012.
Jak znajde chwile wieczorem napisze małe co nieco o tym filmie.

Pozdr Smile
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
Część wypowiedzi na temat filmu "Moon" przeniosła się do właściwego tematu. Czyli tu: Smile
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg229369
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Hmm.. a co sądzicie o filmie Avatar?

Link do HD wersji (długiej) trailera na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=cRdxXPV9GNQ

Widziałem dzisiaj zapowiedź będąc w kinie, przyznam, że wygląda ciekawie, są szanse że się wybiorę kiedy wejdzie na ekrany (pytanie kiiedy?).
Odpowiedz
(21.11.09, 02:42)Matias link napisał(a): (pytanie kiiedy?).

25-go grudnia premiera w Polsce. Światowa premiera już za nami, ponoć film wgniata fotel - szczególnie jeśli się wybierze do IMAXa.

Ja już wiem, że na pewno idę w weekend po świętach  Smile Trzeba tylko dobrać dobre kino. W Trójmieście dostęp mam niestety tylko do Multikina (czyli nie będzie wycieczki do IMAXa), podobno opłaca się trochę dopłacić i wybrać na seans gdzie projektor odtwarza w 3D DD, prawda to? Bo nie wiem czy jest sens przepłacać..
Odpowiedz
Cóż... sony skonstruowało dla Camerona specjalną kamerę do stworzenia tego filmu.... używał on m.in. wirtualnej kamery która pokazywała obraz już z przetworzonymi teksturami postaci i obiektów. Wiele zupełnie nowatorskich rozwiązań wykorzystanych w tym filmie tylko zachęcają do pójścia na 3D. Wybiorę się jak tylko będzie okazja Smile
.Smile SW MAK127/1500, eq3 soligor , MT800 i takie tam..moze kiedys hEQ5
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości