Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film S-F 2009, czy będzie hit ?
(26.09.09, 19:48)Matias link napisał(a): To ciekawe, bo na trailerze można zobaczyć, że sporo rozwalają   Wink
na trailerze chyba pokazali skrócone wszystkie sceny rozwalania jakie są w filmie Smile

mi sie podobał, mimo dwóch wad:

- żadnego namysłu nad sensem nauczania "Proroka"? S to kłamstwo i sztuczność? czyli ubrania chyba też? czemu nie chodzą nago? Wink a przecież to ciekawy temat do rozważań, nawet w holiłódzkim hiciorze można przemycić. czy JA jestem swoim ciałem, a może tylko umysłem, a ciało to przykrywka? może to to co Crovv nazwal brakiem głębi. no ale przynajmniej film pobudza do podobnych rozważań, więc za to mały plusik dla twórców Tongue

- zupełnie nierealne bzdury wprowadzające w "czołówce" (98% ludności świata korzysta z S? ta połowa która żyje za <1 dolara dziennie, również? wielki spadek przestępczości? gwarancja ze nic mi sie nie stanie to raczej zacheta do ryzykownego zachowania, rowniez sprzecznego z prawem. a to ze wiekszosc ofiar calymi dniami lezy bezbronna na fotelach, BARDZO ulatwia sprawe Smile)

--- spoiler! ---

...i to zakonczenie jak z bajki! choc to przeciez bajka i niepotrzebnie sie czepiam?
dlaczego bruce nie wzial pod uwage tych setek tysiecy ofiar na całym świecie, ktore zabil gdy samoloty pospadaly na miasta, fabryki chemiczne zatruły gazem z eksplodujacych zbiornikow, pożary paliły dom za domem gdy strażacy nie przybywali... i to wszystko z egoistycznej chęci zobaczenia żony twarzą w twarz! no, nie popisał się tym razem pan Szklana Pułapka Zbawiciel Świata!

a przy okazji - taką ulotkę widziałem w kinie - film animowany dla młodych astronomów Smile
[Obrazek: gwiazdakopernika.jpg]
Odpowiedz
Czytałem jak się zaczyna ta 'gwiazda Kopernika' ;P
Podobno pojawia się astrolog (sic!) i przepowiada Kopernikowi wielką przyszłość Wink Raczej mało zachęcające  Tongue Poza tym, animacja jest na poziomie Disneya sprzed 20 lat  Tongue
Odpowiedz
Dziwi mnie jedno , ludzie nie chodza poza dom , wygladaja  jak maszkary !! Kazdy jeden .
No to juz lekka przesada , no i idąc dalej tym tropem , nie ruszam tylka za drzwi wiec jakim prawiem typ który leży i kieruje swoim robocikiem powiedzmy 16 h dziennie jest w stanie sie jeszcze ruszac ?
Nie bylo tam  jakiejs sztangi czy rowerka ..... Może sie czepiam ale jest czego wydaje mi sie .
EOS 350D&nbsp; 18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
(28.09.09, 12:47)Maquis link napisał(a): Czytałem jak się zaczyna ta 'gwiazda Kopernika' ;P
Podobno pojawia się astrolog (sic!) i przepowiada Kopernikowi wielką przyszłość Wink
to akurat dobrze mieści się w realiach epoki Smile

http://astroportal.pl/index.php?page=104
Cytat:Choć Kopernik prawdopodobnie niezbyt często stawiał horoskopy, to jednak z wielkim zainteresowaniem czytał pisma astrologiczne. Na marginesie swojego egzemplarza "Tetrabiblos" poczynił pewne notatki. Zaciekawił go rozdział "O rodzicach" z Księgi III, a w szczególności fragment, w którym Ptolemeusz pisze o tym, jak odczytywać z horoskopu długość życia własnych rodziców. Niektórzy historycy przypuszczają, że osierocony przez ojca Kopernik chciał wiedzieć, czy jego 60-letnia wówczas matka będzie jeszcze długo żyła.
[Obrazek: kopernikhoroskopanonim.jpg]
Odpowiedz
To do mnie nie przemawia. Myślę, że więcej ma wspólnego z ostatnią redukcją znaczenia nauki w społeczeństwie. Taki romantyczny mit, yada yada yada...
Odpowiedz
(28.09.09, 15:20)Maquis link napisał(a): To do mnie nie przemawia. Myślę, że więcej ma wspólnego z ostatnią redukcją znaczenia nauki w społeczeństwie. Taki romantyczny mit, yada yada yada...
bardzo możliwe że dla twórców tej bajki astronomia i astrologia to w gruncie rzeczy to samo  ;D

a nauka to raczej nigdy nie znaczyła wiele dla społeczeństwa, więc nie martw się że jej znaczenie spadło - zawsze była zajęciem dla nielicznych i tak już zostanie.
czasem wydaje się że jest inaczej, zależnie od tego jakie przesądy i zwyczaje dominują w danym momencie. gdy wygrywa nauka i oświecenie to tylko oznacza że przesądy naukowe stały się bardziej atrakcyjne i dlatego popularne wśród ludu Wink ale mechanizm wiary w te przesądy pozostaje ten sam i daleki od naukowości Tongue

edit:

Cytat:Poza tym, animacja jest na poziomie Disneya sprzed 20 lat 
OMG, widziałem zwiastun na youtube, co za koszmarek, chyba miałeś na myśli Disneya sprzed 60 lat  ;D
Odpowiedz
Czy ktoś widział już moze film "Moon 2009 " ?
Zwiastun tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=fQTJUfqNJts
Odpowiedz
(25.10.09, 16:42)Crovv link napisał(a): Czy ktoś widział już moze film "Moon 2009 " ?
Zwiastun tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=fQTJUfqNJts

Jedno słowo: warto.
Odpowiedz
Tez tak myśle , dzisiaj ten film przerobiłem.
I jedno powiem , świetny . Muzyka w sama w sobie klimat niezły wprowadza.
Polecam . Kojarzy mi sie z odyseja kosmiczna Smile
Odpowiedz
Jest tam co prawda kilka błędów, ale raczej niewielkich. Jest jedna sprawa - trailer zabiera duuuużo z filmu (ja się sporo domyśliłem). Lepiej go nie oglądać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości