Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy PTMA jeszcze działa?
Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek ponieważ mam pewne pytanie.

Wczoraj wysłałam maila do PTMA na adres zg-ptma@astronomia.pl, niestety mail nie doszedł, bo adres jest nieaktualny.
Czy ktoś może udzielić informacji pod jakim adresem mailowym można kontaktować się z PTMA?
Mam problem bo konkretnie chodzi mi o szczeciński oddział, niestety już nie działający od pewnego czasu, ale na stronie internetowej PTMA znalazłam link do strony NKMA (Niezależne Koło Miłośników Astronomii) i chciałam zasięgnąć informacji czy owe koło w ogóle funkcjonuje.
Za wiadomość będę niezmiernie wdzięczna. Jeśli ktoś posiada trochę informacji to może pisać na PW, ale niekoniecznie.  Wink

PS. Czy jest tu ktoś kto prenumeruje "Uranię"?
Pozdrawiam KasiaSmile SW150/750, CG5 z napędem w obu osiach i kilka drobiazgów... Laptop i Canon EOS 350D Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne
Odpowiedz
Pisałem do Ciebie na skrzynkę, ale jak prawie każdy na tym Forum masz ją zatkaną z powodu przekroczenia limitu wiadomości.

No to piszę tutaj:

Sprawami PTMA na szczeblu Zarządu Głównego zajmuje się Paweł Maksym. Napisz do niego. W jego profilu masz maila:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...file;u=407

Ja prenumeruję "Uranię - Postępy Astronomii". O co chodzi w kwestii prenumeraty?

Pozdrawiam,
Darek
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Witam,

(06.06.09, 11:44)Kasia:) link napisał(a): (...) PS. Czy jest tu ktoś kto prenumeruje "Uranię"?
,

tak - na przykład ja... Big Grin
Prenumeruję od 1956 roku  :o :o, a przy okazji udało mi sie dokupić numery sprzed 1956 roku i w ten sposób mam wszystkie "Uranie" od 1946 roku i większość z lat 1922-1930... Big Grin Big Grin
  Mam nawet egzemplarz niezwykłego, 13 (!!) numeru z 1955 roku, który był "wydany" tylko w trzech egzemplarzach !!  :o Big Grin
Więcej o nim jest na stronie PTMA-Oddział w Warszawie

Hermes
Odpowiedz
Twoja kolekcja Hermesie wydaje się być naprawdę całkiem pokaźna  Wink

Czyli pierwsze "Uranie" wyszły około 1922? Nawet nie wiedziałem..
Odpowiedz
Moja kolekcja "Uranii" nie jest tak imponująca jak Hermesa, ale też trochę się tego uzbierało, a najstarsze to roczniki 1934 i 1936. Najbardziej lubię czytać "newsy" jak ten o rozpoczęciu budowy nowego, drewnianego pawilonu obserwacyjnego na Lubomirze  Wink.
MTO-11 SA @ EQ-2, Lichter 10x50, Bresser 10x50 (do wyboru), PCVC 840K LX and many, many more...
Odpowiedz
O rany  :o :o gdzie Wam się udało te numery zakupić?  :o
Pozdrawiam KasiaSmile SW150/750, CG5 z napędem w obu osiach i kilka drobiazgów... Laptop i Canon EOS 350D Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne
Odpowiedz
Witam.

wkrótce (pewnie jeszcze dziś) umieszczę oddzielny wątek o historii "Uranii".  Big Grin

Hermes
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości