Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy PTMA jeszcze działa?
Michu z legitymacjami nie jest już tak źle jak było kiedyś. Teraz są na grubym papierze, w języku polskim i angielskim. Można wręcz rzecz, że nareszcie wyglądają jak należy Smile Ta sprawa była prowadzona przez ZG w ubiegłym roku.

Opierając się na tym jak to się układało na przestrzeni lat w Białymstoku, raczej nie można powiedzieć by prezes przypisywał sobie "zasługi" czy pomysły członków. Tu mamy koleżeński układ, więc źle nie jest.

Fakt jest faktem, że PTMA przynajmniej tutaj u nas pod względem frekwencji członków kuleje. Aczkolwiek na spotkania przychodzi grupa osób "zaprzyjaźnionych" i nikt nie robi i nie będzie robił z tego powodu afery, że są na spotkaniach czy coś.

Łączy nas wspólna pasja i tego się trzymamy!

pozdrawiam
Maciek
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
(07.02.09, 16:09)Hass-po link napisał(a): Czy wiadomo juz kiedy i czy w ogole bedzie nastepny minihappening ?

"piątek, 6 marca, od 18:00"

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg198676

Smile
Odpowiedz
Dziekuje za bardzo szybka odpowiedz, prawde mowiac nie zdarzylem sie jeszcze dobrze rozejrzeć po tematach... moj blad Smile porostu na goraco chcialem odpisac.
EQ6, LB16",  MT-800, SW70/500, 400D, 350D mod, Orion AutoGuider. Baader korektor komy, Soligor 2" Barlow 2x, Zestaw okularków, Filtry - UHC-S, O-III, Moon, Sun, Planet. http://picasaweb.google.com/Hass.Radek        gg:1138047
Odpowiedz
(07.02.09, 16:09)Hass-po link napisał(a): Zaciekawiony OP PTMA, zajrzałem na strone www... od razu rzuca sie brak swierzosci.

Nie mogę doprosić się prezesa (odpowiedzialnego za stronę www), aby ją uaktualnił. Mówił, że zgubił gdzieś kody. Próbował je odzyskać kontaktując się z szefem tego Forum (na tym serwerze siedzi nasza strona), ale podobno jego maile trafiają w próżnię. Myślę, że w najbliższym czasie rzecz odświeżymy.

"Wtorki" są już przeszłością. Spotkamy się (Ci, którzy nie olali PTMA) w różnych miejscach. Najczęściej w terenie, rzadziej w planetarium AMW.

(07.02.09, 16:09)Hass-po link napisał(a): Czy wiadomo juz kiedy i czy w ogole bedzie nastepny minihappening ?

Nowy termin już jest:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg198676

Jeżeli zachowa swoją realność, to pojawi się specjalne (jak ostatnio) ogłoszenie.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Ktoś jest nad prezesem ? Smile może nowa nominacja by się przydała ;-)

Co do przeszlosciowych wtorków,  czy oprócz ogłoszeń na forum,  jest coś "ala" powiadomienia/przypominania e-mailowego dla osób stałych/członków ?

EQ6, LB16",  MT-800, SW70/500, 400D, 350D mod, Orion AutoGuider. Baader korektor komy, Soligor 2" Barlow 2x, Zestaw okularków, Filtry - UHC-S, O-III, Moon, Sun, Planet. http://picasaweb.google.com/Hass.Radek        gg:1138047
Odpowiedz
Powiadamiamy się także przez komórki. Głosem lub tekstem.

Na wybory nowych władz nie udałoby się zebrać wystarczającej liczby uprawnionych wyborców. Dlatego trwamy w "zamrożeniu", aby po ponownym rozruszaniu Oddziału do tematu wrócić. Stan został zaakceptowany przez Zarząd Główny.

Gdybym kiedykolwiek miał jakąkolwiek władzę nad prezesem, to bym ją już dawno wykorzystał  Wink
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dodam, że przed osobami niezrzeszonymi drzwi również stoją otwarte. To nie jest tak, że trzeba "należeć" aby się spotykać. W moim przypadku to, czy należę, czy nie, nie zmienia moich zainteresowań.
Odpowiedz
Ja w tym temacie napiszę tylko tyle, że legitymacje są - sam dla całego PTMA zajmowałem się ich wydrukiem, napiszę jeszcze, że u nas w Łodzi od lat dzieje się dobrze a będzie lepiej. Dajemy radę w PTMA w Łodzi.
Pozdr
Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
(08.02.09, 00:27)Pawel_Maksym link napisał(a): Ja w tym temacie napiszę tylko tyle, że legitymacje są - sam dla całego PTMA zajmowałem się ich wydrukiem, napiszę jeszcze, że u nas w Łodzi od lat dzieje się dobrze a będzie lepiej. Dajemy radę w PTMA w Łodzi.
Pozdr
Paweł Maksym
Super!...
Co nie zmienia faktu, że jakoś kurcze to wszystko jest "na siłe" robione ?!
Chyba wiele PTMA po prostu zmaga się z małym zainteresowaniem ogółu. Smutne to. Może można to jakoś zmienic przy pomocy tego forum? Wiem... naiwny jestem...
pzdr.
g-g: 9169842 _________________ Bresser Venus 76/700, lornetka 10/50, aparat Sony F-717 Ale to sie zmieni !
Odpowiedz
Moim zdaniem przykład Pawła i aktywnej działalności łódzkiego oddziału PTMA wyraźnie wskazuje, że obecnie najlepsze są lokalne inicjatywy, czyli takie, do których Jan Kowalski nie ma daleko.

W końcu to najczęściej Jan Kowalski jest zainteresowany, co można ciekawego zobaczyć na niebie u niego, a nie w drugiej części kraju.

Dopiero jak łyknie bakcyla, to zainteresuje się zlotem w górach albo nad morzem - albo też akcją obserwacyjną z wąskim pasem zaćmienia. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości