Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy PTMA jeszcze działa?
Aha,czyli tak naprawdę nie ma potrzeby zapisywania sie do PTMA?
Bo jak El Capitano piszę można prenumerować uranię poprzez wejście na ich witrynę i zapisania się,a co do zlotów to po prostu poszperać na forach i tyle.To mam tak rozumieć. Wink
Odpowiedz
Wszystkich bezdomnych miłośników astronomii Oddział w Warszawie PTMA serdecznie zaprasza w swoje szeregi. Wśród nas jest już spora grupka z całej Polski. Z nami kontakt jest łatwy. Jeśli ktoś dysponuje komputerem i mailem, to już jest sytuacja luksusowa. Teraz jestem w trakcie zapisywania do nas jednego kolegi z okolic warmińsko-mazurskich. Ten kolega ma tylko telefon, więc wszelkie formalności będę musiał załatwiać pocztą, ale to się da zrobić.

Tak więc jeśli ktokolwiek chce należeć do PTMA, Stowarzyszenia obchodzącego w tym roku 90-cio lecie, to Warszawa serdecznie zaprasza w swoje szeregi.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy w tej sprawie.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
No prosze,byłbym badzo zainteresowany,takim odziałem Wink
Mógłby Pan podać e-mail,bo gdy wchodze w pański profil,to nic mi sie nie wyświetla.
Odpowiedz
Juz mam Tongue
Pozdrawiam
Odpowiedz
(04.02.09, 14:44)trus992 link napisał(a): Aha,czyli tak naprawdę nie ma potrzeby zapisywania sie do PTMA?
Bo jak El Capitano piszę można prenumerować uranię poprzez wejście na ich witrynę i zapisania się,a co do zlotów to po prostu poszperać na forach i tyle.To mam tak rozumieć. Wink

Tak. Wiele osób uważa, że nie trzeba sie zrzeszać, aby uprawiać swoje hobby. To będzie Twój wybór. Ja, co do przynależności do PTMA mam inne zdanie. Warto się zapisać. Martwica w ZG w Krakowie i konieczność zapłacenia rocznej składki, która tak straszliwie "odstręcza", nie mogą być żadną przeszkodą. Jak komuś zależy na członkostwie, to nie będzie marudził, bo te pieniądze nie przepadają. Większa część wraca do oddziału terenowego, który może w ten sposób ciułać kasę na wspólny, porządny sprzęt.
Jest jeszcze parę innych powodów, ale za bardzo rozdmuchałbym tę wiadomość.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Wieczorkiem odpiszę, bo teraz jestem w robocie i maila nie odbiorę.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(04.02.09, 14:57)trus992 link napisał(a): No prosze,byłbym badzo zainteresowany,takim odziałem Wink
Mógłby Pan podać e-mail,bo gdy wchodze w pański profil,to nic mi sie nie wyświetla.

Trus992, abyś wiedział, gdzie się zapisujesz, to zajrzyj na moją stronę do astro aktualności, tam pomiędzy innymi informacjami o programie AstroJaWil znajdziesz fotki z poniedziałkowych naszych spotkań w PTMA. Także zapraszam tam do KRONIKI i poszukaj w tytułach linków słów Pokaz nieba w PTMA" i data. Zobaczysz mniej więcej jak u nas bywa,
http://www.astrojawil.pl 
Odpowiedz
Tak więc,wielkie dzięki naprawdę,za wszystkie mi dane podpowiedzi ;D
A do Pana Janusza wysłałem e-mail.
dzięki i pozdrawiam
Odpowiedz
do kolegi Nevt z wlasnego doswiadczenia:

Nocne niebo bedzie wygladac tak samo, niezaleznie czy bedziesz nalezal do PTMA czy nie. Nie ma co karmic sie ideologia i podniecac samym faktem przynaleznosci do PTMA bo jak juz napisano nie za wiele z tego wynika. Jesli koniecznie chcesz nalezec do PTMA wybierz taki oddzial, w ktorym widac, ze cos sie dzieje, ze czlonkowie wraz z zarzadem stanowia zgrany zespol a ich wspolna praca jest wyraznie widoczna.

Wiesz w jednych oddzialach legitymacji nie ma bo przeciez sam zarzad nie ma ich od lat, a w innych oddzialach legitymacje sa, poniewaz ktos z zarzadu wpadl na to,ze mozna je wydrukowac za pomoca zwyklej drukarki podlaczonej do kawalka komputera.

Podobnie w jednych oddzialach sukcesy i bezinteresowna inicjatywa czlonkow jest pozadana i automatycznie wpisana w poczet zaslug oddzialu, w innych w poczet zaslug oddzialu wpisuja sie tylko pomysly ktore "oznajmia" sam prezes - pod dyktando wiceprezesa (zwierzchnika z pracy z reszta...). Ogolnie relacje na linii zarzad-czlonkowie, prezesi- czlonkowie to osobna sprawa. Bradzo zle gdy uklada sie ona po lini politycznej czy trudnych charakterow danych osob. Wiadomo, ze relacje musza byc zdrowe, oparte na kolezenstwie, tolerancji, wspolnej pasji...itd. Bez podzialow, faworyzowania, intryg, socjopatii..etc

Generalnie to szkoda sie rozpisywac na ten temat bo dzieki Bogu i demokracji takie skrajne przypadki struktur organizacyjnych same sie z czasem eliminuja.

Podajac te przyklady probuje pokazac, ze w przypadku PTMA nie przepisy a tak naprawde tylko czynnik ludzki, decyduje o tym jak sprawnie uklada sie praca danego oddzialu. Dlatego wazne jest aby znalezc dla siebie takie miejsce, dolaczyc do takiej grupy, w ktorej Twoja pasja i poswiecenie bedzie sprawialo Ci jak najwiecej przyjemosci, wktorej rozwiniesz swoje zainteresowania i nie zmarnujesz poswieconego czasu.
Odpowiedz
Jeśli można to chętnie dorzucę swoje "pięć groszy"  Wink

Dzien przed "Niebo zimowe nad Gdynią" dowiedzialem sie tym i bardzo chcialem przyjsc, niestety praca nie pozwolila.

Zaciekawiony OP PTMA, zajrzałem na strone www... od razu rzuca sie brak swierzosci.
Skoro jedynym spodobrem zeby sie czegos dowiedziec na temat OP jest to forum, to pytam:
- czy "każdy trzeci wtorek miesiąca o 18:30" jest organizowany ? czy to już tez przeminęło z wiatrem ?

Chcialbym sie zapisac, do OP PTMA, ale skoro to "uśpiona" organizacja to chyba nie ma sensu...
Z drugiej strony czy naprawde nie mozna zmieniac zarzadu ? moze nie zmieniac, bo chyba nawet juz go nie ma, ale wybrac nowy ?

Czy wiadomo juz kiedy i czy w ogole bedzie nastepny minihappening ?
EQ6, LB16",  MT-800, SW70/500, 400D, 350D mod, Orion AutoGuider. Baader korektor komy, Soligor 2" Barlow 2x, Zestaw okularków, Filtry - UHC-S, O-III, Moon, Sun, Planet. http://picasaweb.google.com/Hass.Radek        gg:1138047
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości