Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apertura przy astrofoto
(10.02.09, 20:38)Makintosz link napisał(a): Potwierdzić nie dam rady bo sprzęt zmieniłem na poręczniejszy Smile

Jeśli to szkło LOMO to dobry wybór, mam w zasadzie dokładnie to samo. Jak sprawuje się flattener TS z tym refraktorkiem? Masz jakieś klatki obrazujące płaskość pola? ja obecnie używam Televue 0.8x ale czekam na testy WO iV, może okaże się lepszy a juz na pewno będzie miał lepsze mocowanie.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Masło maślane i do tego jeszcze czekoladowe.
Każdy dorzuci swoje pół zdania i mamy gwarancję, że kolega niewiele z tego zrozumie. Panowie jak już któryś zabiera się za tłumaczenie to niech to będzie chociaż w miarę normalnie napisane. A nie każdy dorzuci pół zdania i mamy masło maślane, czekoladowe.
Się powtarzam Tongue

Czarny charakter polskiej astronomii :-) - chyba czarna twarz Big Grin Big Grin Wink
Odpowiedz
Tak szkło jest lomowe Smile

Poniżej zamieszczam flaty, coś jakieś za ładne ? czy co ?

[Obrazek: flat1hm2.th.jpg]

[Obrazek: flat2pc7.th.jpg]

[Obrazek: flat3ew5.th.jpg]

Strzelałem rozogniskowanym canonem 40D w sufit, teleskop był nakryty białą koszulką.
Może za mało był oświetlony ?

Generalnie na histogramie widać że częsć pixeli jest delikatnie ciemniejsza

Co do wiedzy to spoko Smile
Udało mi się zebrać informacje z różnych źródeł, jeden koleś na CN wytłumaczył mi czym dokładnie kierowac się chcąc zrobić zdjęcie danego obiektu i jak wykiczyć teoretycznie średnicę takiego teleskopu i takie tam Smile

dla ciekawych link poniżej:

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/s...ll/fpart/1
APM TMB 80 APO + TS FLattener + Astrotrac TT320X SKY Watcher 305/1500 autotrack TV 2-4 Zoom, Pentax XW 5, TV PowerMate 2.5, TV PowerMate 2 WO bino + TV 16x2 TV 31 EOS 40D, SPC900NC, L17-40 F4, L70-200 IS F4
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości