Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady działu Fantastyka Naukowa.
#1
Witajcie!

Ze względu na dobro tego działu i dobro całego forum, które ma być bliskie naszej pasji, gdyż takie jest jego przeznaczenie, proszę o zastosowanie się do poniższych zasad. Jest to nasza wspólna decyzja podjęta na podstawie Waszych sugestii i spostrzeżeń po pierwszych dniach działania Fantastyki Naukowej.

1. Dział Fantastyka Naukowa jest oczywiście częścią naszego Forum astronomicznego i dyskusje w nim prowadzone powinny zachowywać należyty poziom i nie odbiegać za bardzo od tematów naszej pasji. Nie obowiązaują w nim żadne osobne prawa, nie przysługują mu żadne inne przywileje i nie powinien być traktowany inaczej niż jakikolwiek inny dział na naszym forum! (z wyjątkiem Hyde Parku, który z zasady traktuje o czymś innym)

2. Tematy które dopuszczalne są w dziale Fantastyka Naukowa:
-dyskusja na temat znanych, uważanych za wielkie bądź kultowe, dzieł z gatunku S-F zarówno w formie książki, filmu, ale także w malarstwie, grafice i sztuce alternatywnej (vide twórczość H.R. Gigera)
-prezentacja i dyskusje n/t własnych prac z gatunku s-f (opowiadania, teksty, prace graficzne)
-dyskusja n/t postaci, bohaterów pozytywnych i negatywnych w twórczości s-f.
-dyskusja n/t wynalazków, technologii, urządzeń i broni na podstawie wybranych dzieł s-f oraz ich możliwości zastosowania
-Dyskusja n/t wybranych fikcyjnych ras na podstawie określonego dzieła s-f. Opisywanie ich budowy fizycznej i psychicznej, zachowań, działań i kształtu społeczeństwa oraz podobieństwa i różnice w stosunku do rasy ludzkiej.
-Rozważania i dyskusja n/t hipotetycznego rozwoju rasy ludzkiej i losów ludzkiości w oparciu o wizję świata w twórczości s-f
-Rozważania i dyskusja n/t możliwości zastosowania wynalazków i technologii z twórczości s-f w dzisiejszym świecie.

3. Tematy nie dopuszczalne w dziale Fantastyka Naukowa:
-wszelkie tematy nie mające związku z dziełami s-f
-tematy z pogranicza "nie do wiary" i "niewyjaśnione ale prawdziwe", w tym: UFO (obserwacje i teorie), kontakty z kosmitami, kręgi zbożowe, teorie spiskowe np."oszustwo księżycowe", nibiru, problem roku 2012, aktywność paranormalna, duchy, strefa 51, Yeti, sasquatch, nadnaturalne zdolności, astrologia, magia.

proszę o sugestie na temat ewentualnych zmian na PW a pozostałe dyskusje o toczenie w wątku "Dział Fantastyka Naukowa - informacje"

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości