Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza próba
Witam.

W końcu wszystko skompletowałem (zajęło mi to chyba rok),więc wczoraj pierwszy raz robiłem zdjęcia praktycznie automatycznie,tzn. nie siedziałem już z pilotem i guidowałem ręcznie i nie odmierzałem ze stoperem w ręku czasu ekspozyji. Jest to wielka wygoda,ale to nie jest to,bo przecież można nastawić sobie ilości ekspozycji i iść do baru na piwo,a zdjęcia się same robią ;D

Próbując wszystko ustawić zrobiłem  parę zdjęć,jednak robiłem je tylko do testu sprzętu,a nie docelowo żeby wygrały jako zdjęcie miesiąca Wink  Montaż w ogóle nie ustawiony na GP,ponieważ ściana mi zasłaniała północną stronę nieba.

M42-SW 6",HEQ5 Syntrek, guidowane SW70/500+SC1,300D- 30x120 sek.

[Obrazek: 42.jpg]

Płomień-SW 6",HEQ5 Syntrek, guidowane SW70/500+SC1,300D- 10x180 sek.

[Obrazek: plomien.jpg]

Obróbka tak na szybko. Muszę jeszcze powalczyć z ustawianiem ostrości. Brak Coma Korektora i wyciągu 2",które założę w przyszłym roku-czyli jutro ;D

Odpowiedz
no jak na pierwszą próbę to nieźle Smile

Czasy moim zdaniem robisz jednak zdecydowanie zbyt krótkie, oba obiekty wymagają solidnego przypalenia.

Powodzenia!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Jak na początek M42 ok oraz płomień Gratulacje  Smile No przydałby się korektor comy  Wink
Odpowiedz
Pierwsza fotka wykonana w ostatnią noc zeszłego roku. Z tą ostrością to u mnie jest cieniutko,ale mam całe życie przed sobą więc się na pewno podszkole,tak samo jeżeli chodzi o obróbkę.

SW 6",HQE5 Syntrek,300D- 26x240 sek. ISO 800

[Obrazek: plejady.jpg]

Odpowiedz
No ładnie. Bardzo ładny początek roku  ;D gratulacje
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz
Widzę że kolega "rzuca" się na kilka obiektów na raz...  Wink W sumie to normalny objaw, ale naprawdę polecam skupić się na jednym obiekcie nawet kilka nocy, przypalić go jak trzeba i wtedy pobawić się obróbką. Polecam takie podejście do sprawy bo wtedy efektem będzie fota którą sobie powiesisz nad biurkiem...  8)
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości