Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda na Rapidshare
Koledzy i koleżanki nie wiem czy to będzie pomocne ale na forum, na którym jestem zarejestrowany na peb.pl jest temat o Sondzie i jest podanych bardzo dużo odcinków z serwera rapidshare.com.

http://peb.pl/filmy-dokumentalne/177364-...tvrip.html
Odpowiedz
Z tego co wiem to z rapidshara nie da się ściągać za free.
Odpowiedz
Da się. Są dwa rodzaje kont: Free i Premium. Na Free jest parę ograniczeń mających zmusić użytkownika do wdepnięcia w konto typu Premium, ale ściągać można.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Panie i Panowie.
Proszę o nie umieszcznie bezpośrednich linków do odcinków wiekszość wie gdzie je znaleść, a nawet jeśli nie wie to wystarczy zapytać kogoś z moderatorów podadzą namiary.

W zwiazku z powyższym jestem zmuszony usunąć takowe linki.
Proszę nie traktować tego jako złoścliwość chodzi o względy prawne.
Odpowiedz
Niezabardzo rozumiem. Program SONDA należy - jako dobro kulturowe - do dziedzictwa narodu.
Powstał za panstwowe pieniadze w panstwowym przedsiebiorstwie i jako taki jest wlasnoscia calego narodu -podobnie jak cale archiwa tvp z okresu "sprzed" S.A. /wyłączajac oczywiscie produkcje zakupione przez tvp/
Dostep do nich ma kazdy - wystarczy tylko wykupic usluge polegajacą na odnalezieniu danego materiału i jego archiwizację na nosnik Klienta ...
Odpowiedz
To nasze zdanie ale wyroku sondowego na to nie mamy ...
Wiem Polska to podobno kraj prawa (no ja mam do tego bardzo duże wręcz gigantyczne wątpliwoście) ale oficjalnie nie mamy nie mamy kwitka ze jesteśmy współwłaścicielami SONDY (i nie tylko) i mówiąc brutalnie piracimy Smile
Odpowiedz
(08.01.09, 05:31)maxbit (Marcin) link napisał(a): nie mamy nie mamy kwitka ze jesteśmy współwłaścicielami SONDY (i nie tylko) i mówiąc brutalnie piracimy Smile
Nazwijmy to w ten sposób: piracąc Sondę chronimy pewną część dziedzictwa narodowego przed zniszczeniem i zapomnieniem.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Podobnie tlumaczą się piraci audio - twierdzą, że rozpowszechniają muzykę, aby ją bardziej rozpropagować, zrobić reklamę swoim idolom, a tym samym zwiększyć liczbę ich fanów i, dalej idąc, zwiększyć ICH dochody  :-\
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(08.01.09, 18:07)El_Capitano link napisał(a): Podobnie tlumaczą się piraci audio - twierdzą, że rozpowszechniają muzykę, aby ją bardziej rozpropagować, zrobić reklamę swoim idolom, a tym samym zwiększyć liczbę ich fanów i, dalej idąc, zwiększyć ICH dochody   :-\

Ale to nie to samo. Smile W przypadku utworów muzycznych SĄ właściciele praw autorskich, więc ma kto skarżyć... W przypadku odcinków sondy prawa autorskie mają rodziny autorów (a te wiemy że nie mają żadnych zastrzeżeń co do rozpowszechniania).
TVP ma prawa do programów tylko po 1989 r. a Sondy o ile pamiętam powstały wcześniej... Smile co należy rozumieć że TVP takich praw nie posiada. Sonda jest dobrem wspólnym, to kawałek naszej historii.
Wszystkie odcinki będą w NAC (Narodowe Archiwum Cyfrowe) Które to Archiwum będzie się opiekowało zbiorami - baza wszystkich programów do 1989 będzie dostępna on-line w serwisie NAC.

--
Piotr
Odpowiedz
Wysłałem w tym temacie posta dziś około 14. Przynajmniej tak mi się wydawało...
No cóż może nie przeszedł.

Ale do rzeczy:
Cytat:i mówiąc brutalnie piracimy

Gdybym uważał, że piracimy to nie robiłbym tego.
Sonda była nadawana (emitowana) w ogólnopolskiej telewizji, dostępnej dla wszystkich, więc każdy mógł ją legalnie nagrać. Innymi słowy każdy mógł legalnie wejść w posiadanie każdego z emitowanych odcinków.
Legalnie mozna również Sondę przegrać np. znajomemu na HDD, lub udostępnić koledze do przegrania. Oczywiście nie ma znaczenia na jakim nośniku przegrywający ją ma, równie dobrze może to być VHS, HDD czy U-Matic.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości