Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 2841- Wielka Niedźwiedzica
Ostatni szkic z wczorajszej nocki.
Synta 10''
Super Plossl 25
O taj galaktyczce już wspominałem .. w innych tematach uważam ją za ciekawy obiekt. Gwiazdka obok dodaję uroku.
Jest troszkę podobna do NGC 2976.

[Obrazek: 8ba1223694b0f646.jpg]
Synta 10 '', Orion 80ED / SVP +LVW22, LVW13,LVW8 + WO SWAN 33, Orto University 5  , filtr polaryzacyjny Celestron, UHC-Lumicon Newton 76, lornetka 9x50
Odpowiedz
Nieźle! Ile czasu zajęło Tobie naszkicowanie tego obiektu??
Jak się domyślam, później dokonałeś jakiejś obróbki graficznej??
Odpowiedz
Naszkicowanie takiego obiektu zajmuję mi w warunkach bojowych na dworzę jakieś 30 minut  czasem więcej. Zawszę staram się wyciągnąc jak najwięcej a jak wiemy to przychodzi z czasem. Potem wracam do domu .. i z tej kartki szkicuje obiekt w GIMP-ie ustalając dokładne położenie gwiazd i inne ważne szczegóły. Gorzej jest z gromadami otwartymi .. ta M 34 w sąsiednim wątku zabrała mi ok. godzinki  Wink A szkic na kartce trafi do mojej teczki i stanowi wspaniałą pamiątke ..
Synta 10 '', Orion 80ED / SVP +LVW22, LVW13,LVW8 + WO SWAN 33, Orto University 5  , filtr polaryzacyjny Celestron, UHC-Lumicon Newton 76, lornetka 9x50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości