Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-Zabawa "Poproszę o fotkę"
#1
Witajcie!

Startujemy z nową, fajną zabawą-konkursem "Poproszę o fotkę"!
Będzie mógł wziąć w tym udział każdy użytkownik Astro4u.
Z grubsza zasady omówiłem tutaj:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=13696.0
ale przedstawię jeszcze raz, żeby była jasność i dodam Wasze propozycje.

ZASADY
Temat konkursu kręci się wokół tematów związanych z naszym forum i naszą pasją, czyli kosmos, obserwacje astronomiczne, sprzęt astronomiczny, obiekty na niebie, ale także i astronautyka. Jednym słowem, wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej. Zapytania o fotki muszą odbywać się w tych tematach, ale nie są sztywno sprecyzowane. Ważne tylko, żeby nie odbiegać od naszych klimatów. Nie może zajść taka przykładowa sytuacja: "Poproszę o fotkę opalonej dziewczyny, bo opalenizna bierze się ze Słońca, a przecież Słońce to część naszej pasji" Big Grin
W fotkach pozostańmy zatem przy naszych klimatach.

Ja zaczynam zabawę i proszę o fotkę. Dla przykładu: "Poproszę o fotkę Marsa". Ktoś z Was - nieważne kto. Kto ma ochotę, kto pierwszy znajdzie - wkleja link do fotki Marsa i w jednym, czy dwóch zdaniach opisuje to, aby podnieść walory edukacyjne naszej zabawy. Np." Mars to 4 planeta Układu Słonecznego". Po czym ta osoba prosi o następną fotkę, którą odnajdzie inna osoba i wklei nam linka z informacją. I tak dalej...

Ważne jest aby wywołana fotka znajdowała się w sieci na 100%, a więc osoba wymagająca określonego zdjęcia sama je znalazła. Dlatego, że w internecie niestety nie ma wszystkich zdjęć, których byśmy zapragnęli Smile

Międzynarodowy Rok Astronomii 2009!
Jako że konkurs ma szansę potrwać jeszcze w roku 2009, który jak wiadomo jest Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Chciałbym abyśmy tym konkursem przyczynili się do popularyzacji astronomii i uczcili tym wejście w ten szczególny rok!
Zatem z wielka ochotą poproszę o zadawanie zagadek na tematy związane z pierwszymi astronomami, takimi jak Galileusz, Mikołaj Kopernik, na temat ich życia, osiągnięć, pierwszych obserwacji, czy sprzętu jakiego używali w pierwszych krokach odkrywania nieboskłonu.
Przyczyńmy się do tego! SmileROZSTRZYGNIęCIE

To, jak długo potrwa zabawa i jak ciekawa będzie zależy tylko on nas. Ja też biorę w niej udział i będę się starał nakręcać ją, jednak nie mogę wygrać.
Zabawa kończy się gdy: Po upływie równych 7 dni od zadania ostatniej zagadki nie zostanie odnaleziona i wklejona jej fotka. Wtedy następuje moment rozstrzygnięcia. W ciągu 12 kolejnych godzin, osoba, która jednak odnajdzie tą fotkę - wygrywa!
Natomiast jeżeli mimo wszystko zagadka pozostanie nierozstrzygnięta, to wygrywa osoba, która ową zagadkę zadała.

DUBLOWANIE
Nie wiem, czy nadal mamy na Astro4u opcje powiadamiania o pojawiających się postach w momencie wysyłania naszego. Jeżeli tak, to świetnie.
Jeżeli nie, to trudno - damy sobie z tym radę. Jeżeli w konkursie dojdzie do zdublowania się postów, czyli na jedne zapytanie odpowiedzą 2 lub więcej osób, liczy się odpowiedź pierwsza (wysłana wcześniej). Pozostałe automatycznie nie są brane pod uwagę i zabawa trwa nadal!
Jeżeli natomiast posty zostaną wysłane dokładnie w tej samej minucie, to liczy się ten, który pojawi się jako pierwszy Big Grin (któryś zawsze będzie pierwszy)

NAGRODA
Taki skromniutki prezencik od kolegi z forum, czyli mnie: Rysunek Księżyca białą pastelą i białą conte' na czarnym papierze, oprawiony w antyramkę, aby sobie powiesić na ścianie jako ozdobę Smile Będzie tez tam dedykacja, której treść ustalimy ze zwycięzcą.


No to: Do boju!!


Zaczynam:
Na początek łatwe.
Poproszę o fotkę SRB (Solid Rocket Booster) chwilkę po odłączeniu od zewnętrznego zbiornika Smile
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
#2
Proszę bardzo:
http://science.ksc.nasa.gov/mirrors/imag...060336.jpg

Smile
Zdjęcie wykonano w trakcie STS-1 dawno dawno temu (12 kwietnia 1981 roku), w trakcie pierwszego lotu nieistniejącego już wahadłowca Columbia.

http://en.wikipedia.org/wiki/STS-1

Z tego, co się orientuję, to zbiornik paliwa ET w trakcie tamtej misji sypał nieprzeciętnie - po powrocie wahadłowiec czekało sporo napraw.

Podpowiedź - na fotce też jest Mercedes. Smile
#3
A oto moje zadanie - poproszę o fotkę opalającej się dziewczyny na planetoidzie Itokawa.  Jest takie! Smile

Wimmer mnie sprowokował słowami o opalającej się dziewczynie. Smile
#4
Przeglądam od 30 minut zdjęcia opalających się dziewczyn, ale żadna nie opala się na Itokawie ;D Szukam dalej
#5
no dobra - tylko nie śmiać się za głośno-strzelam
;D

fotka jest tutaj
http://www.isas.jaxa.jp/e/snews/2005/ima...4/fig3.jpg
na pokładzie Hayabusa jest MINERVA (czyli kobietka)
(Micro/Nano Experimental Robot Vehicle for Asteroid).
a że chłopaki lądowali koło - morza Muses
http://www.space.com/images/h_itokawa_jaxa3_02.jpg
no to się laska opala
;D

p.s. proponuję od razu stworzyć galerię najbardziej fantastycznych prób odpowiedzi - może tam coś wygram  ;D
hmmmmm...
#6
Niestety Tadeo-Ra - co wydaje się niemożliwe - wtopił! Sad

Szukamy dalej...
#7
Samej dziewczyny nie bardzo widzę ale jej cień na tych fotkach:

http://apod.nasa.gov/apod/image/0511/ito...yabusa.jpg

http://apod.nasa.gov/apod/image/0511/ito...sa_big.jpg

jest ewidentny.  ;D
#8
Ech niestety nie... Ale zaczyna już być bliżej!

Kolejna podpowiedź:
swego czasu ktoś z uniwerku w Tokio albo z JAXA albo ktoś z 'bezzałogowego' forum nałożył na jedno ze zdjęć Itokawy opalającą się dziewczynę oraz Mercedesa*, aby pokazać jakiej wielkości są kamyczki na powierzchni tej planetoidy. Zdjęcie było dość popularne - na tym forum też zostało zaprezentowane (niestety, serwer, co udostępnia fotki, padł), ale nadal dość łatwo do niego dotrzeć.

* kolejna podpowiedź - to Mercedes-SL Roadster! Smile
#9
Po takiej podpowiedzi to pestka:

;D

Edit moheratora - skasowałem link. Zasady tej zabawy są takie, że podający złą fotkę odpada z części zabawy. W razie czego - niechaj Wimmer wyjaśni! Smile
#10
(10.12.08, 00:19)SSW link napisał(a): Po takiej podpowiedzi to pestka:

;D

Brawo! Jednakże musimy trzymać się zasad - Wimmer proponował, aby osoba, która podała złą fotkę odpadała z tej części zabawy. Dlatego pozwolę sobie się włamać do postu SSW i skasować link.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości