Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda i maszt w Konstantynowie -ktoś oglądał ?
Witam

Najpierw chciałbym się przywitac gdyż jest to moj pierwszy post na tym forum . Od razu mam pytanie .Czy ktos z kolegów natknął się przypadkiem na odcinek programu SONDA w ktorym autorzu przedstawiają niejstniejący już ,a będacy najwyzszą budowlą inzynierską jaką stworzył człowiek maszt radiowy w konstantynowie gąbinie ?? Pamiętam jak jako młodziutki chłopiec ogladałem program SONDA w ktorym autorzy mieli możliwosć wjechania na szczyt 646-cio metrowego masztu i przeprowadzenia stamtąd relacji . Mam ciągle w oczach ten materiał w ktorym "chłopcy" na szczycie masztu "walczą" z warunkami tam panującymi ,krzycząc do mikrofonów i z trudem utrzymując równowagę z powodu wiejącego huraganowego wiatru . ....ech zobaczył bym to jeszcze raz .....

pozdrawiam
Odpowiedz
Oj nie widziłem a szkoda ...
Piękny maszcik szkoda ze juz nie istnieje ...
Ten w Solcu Kujawski to taka popierdułka Smile
Odpowiedz
Odcinka z masztem nie widziałem, ale chciałbym bardzo aby się takowy odnalazł!
Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę, ale DOPIERO w maju bieżącego roku człowiek zbudował wyższą budowlę niż ten maszt. Właściwie to nadal jest ona w budowie. Mam na myśli oczywiście Burji Dubai.
Odpowiedz
(06.12.08, 20:15)cyberas link napisał(a):Mam na myśli oczywiście Burji Dubai.

Literówka - oczywiście Burj Dubai - ale nie ja jestem taki mądry, choć o budynku oczywiscie słyszałem. Podpowiedziało mi google. Smile

Swoją drogą - na pewno nie wszyscy wiedzą - maszt zawalił się nie dlatego, że był źle zrobiony czy zaprojektowany, ale dlatego, że srogo zawinili robotnicy przy jego remoncie...
Odpowiedz
Dzięki Radku za sprostowanie.

(05.12.08, 22:00)darekrz link napisał(a):[...]Mam ciągle w oczach ten materiał w ktorym "chłopcy" na szczycie masztu "walczą" z warunkami tam panującymi ,krzycząc do mikrofonów i z trudem utrzymując równowagę z powodu wiejącego huraganowego wiatru . ....ech zobaczył bym to jeszcze raz .....
Właśnie chciałbym to też zobaczyć! Na szczyt wjeżdżało się, jak czytam na Wikipedii, 30 min. Czubek masztu przy silnym wietrze odchylał się od pionu o 6m (http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35696,742975.html). Trzeba było mieć bardzo wiele odwagi, aby podczas wietrznej pogody tam wjechać, trzeba było wiele odwagi aby tam w ogóle wjechać... Wink

Odpowiedz
nie przypominam sobie tego odcinka, a chetnie zobaczylbym go dla samego faktu ogladniecia tego masztu, ktory przez kilkanascie lat, jak pisza, byl najwyzsza budowla wzniesiona przez czlowieka...
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Jest na Youtube...
http://pl.youtube.com/watch?v=sz80mlpqTT...re=related
może to nie sonda ale obejrzeć można...

--
Piotr
Odpowiedz
Jeśli się nie mylę to jest to program KWANT.
Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie przypominam sobie SONDY z Gąbina. No ale może była...
Odpowiedz
Kawałek Kwantu Smile cieakwe kto złożył ten materiał.
Apropos masztu Primo Polskie niedbalstwo.
Secundo: Powinno sięgo odbudować, nie zrobiono tego błąd, bład program to dobrze pokazuje.
RCN w Solcu to nie to samo zagadką jest czemu nie wybudowano tam tego masztu w takiej wysokości ?
Polskie realia ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości