Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Materiały do szlifowania zwierciadła
To się dobrze składa, bo mieszkam w podwarszawskim Józefowie (koło Otwocka), więc z wizytami w Warszawie nie będzie problemu (zwłaszcza, że i tak codziennie dojeżdżam do szkoły) Big Grin

W takim wypadku wracam do przygotowań teoretycznych i wysprzątam piwnicę, żeby mieć gdzie pracować. Jak będę miał już wszystkie potrzebne informacje i zgromadzę fundusze to kupię potrzebne materiały i ‘umówię’ się na pierwszą wizytę w PTMA, żeby dowiedzieć się jak w praktyce ma wyglądać moja praca.

Skoro wracamy do pierwotnego planu (po drobnym udoskonaleniu), proszę o odpowiedź na pytanie:
Jakie ilości proszków, o jakiej granulacji będą mi potrzebne do wykonania zwierciadła 150/1500?
Muszę dokładnie wiedzieć, na czym stoję, zanim zacznę pracę Wink
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Mam nadzieje, że te 4 krążki fi 215 mm nie wylądowały ostatecznie w koszu, lecz bezpiecznie sobie wróciły do Twojej piwnicy , Dziadku. Smile
Szkoda ich wyrzucać - mogą się jeszcze przydać ! Big Grin

A Astrorys chyba trochę się zapędził,  ale myślę, że po kilku wizytach w PTMA ochłonie, okrzepnie i wreszcie z czasem "porwie się" na swoje pierwsze lusterko, wyszlifuje, wypoleruje i sfiguryzuje, po czym będzie, patrząc przez nie, wzdychał  z zachwytu do Księżyca, czego Mu z całego serca życzę !!! Satysfakcja murowana !!!
Odpowiedz
A tak na marginesie,to gdzie można kupić tlenek ceru i smołę polerską?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Spróbuj się Tom skontaktować z Januszem Płeszką, Astrokrak (Kraków) - kiedyś tym handlował - miał to kiedyś w ofercie - cerię (tlenek ceru) też miałem od Niego, a polerowałem na smole budowlanej (nie lepiku !!!), kalafonię można kupić w sklepach z częściami elektronicznymi.
Odpowiedz
Dziękuję za rade,kalafonie i proszki mam,brakuje mi tylko cer i smoła.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości