Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lektorzy SONDY
No szkoda [']. Był z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Witam,

smutna dla mnie wiadomość - Zdzisiek Szczotkowski był moim kolegą z klasy w XIV LO przez kilka lat.  Sad
  Mam Jego kilka zdjęć...  Pokazać któreś ?
Odpowiedz
(17.01.11, 18:07)Hermes link napisał(a):Witam,

smutna dla mnie wiadomość - Zdzisiek Szczotkowski był moim kolegą z klasy w XIV LO przez kilka lat.  Sad
  Mam Jego kilka zdjęć...  Pokazać któreś ?

ZDECYDOWANIE TAK!

Bardzo lubiłem ten głos (nie tylko w SONDZIE)- bo de facto dla nas był głosem.
Bardzo przeze mnie lubiany i ceniony inny lektor SONDY Marek Gajewski też już dawno nie żyje.
No cóż, ludzie są śmiertelni... Dyskutujemy tu o programie, którego główni autorzy już nie żyją, nie tak dawno zmarł Tomasz Pyć...
Odpowiedz
Witam,

Spośród kilku zdjęć Zdziśka Szczotkowskiego, wykonanych głównie w klasie czy na wycieczkach, wybrałem właśnie to, chyba najlepsze:

[Obrazek: 35_17_01_11_10_26_34.jpeg]

Zdjęcie wykonałem w domu (chyba w 1961 r), podczas jednego ze spotkań koleżeńskich. Byliśmy przez kilka lat uczniami tej samej klasy w XIV  LO w Warszawie.
Odpowiedz
Prywatne zdjęcia p. Szczotkowskiego przewijają się też w podlinkowanym przeze mnie materiale TVP Info.
Odpowiedz
Szkoda człowieka, był świetnym lektorem, jednym z pierwszych, którzy czytali jeszcze na żywo. Miał dość nosowy głos lecz jego barwa zaskakiwała. Potrafił pochłonąć widza swym głosem. Bardzo go za to ceniłem. Jeśli masz Hermes jakieś inne zdjęcia, chętnie był zobaczył.
Odpowiedz
(17.01.11, 22:33)Hermes link napisał(a):Zdjęcie wykonałem w domu (chyba w 1961 r), podczas jednego ze spotkań koleżeńskich. Byliśmy przez kilka lat uczniami tej samej klasy w XIV  LO w Warszawie.

Proszę proszę, niezłe liceum!  Smile
Czy do waszej klasy chodził też Jan Lityński lub Marek Borowski? Bo to chyba te lata.
Nie wspominam już o innych sławnych absolwentach (z innych lat)...
Odpowiedz
Witam,

(18.01.11, 22:57)Radek68 link napisał(a):Proszę proszę, niezłe liceum!  Smile
Czy do waszej klasy chodził też Jan Lityński lub Marek Borowski? Bo to chyba te lata.
Nie wspominam już o innych sławnych absolwentach (z innych lat)...

fakt - XIV LO było (i jest do dziś) naprawdę dobre - zarówno wtedy, gdy ze względów politycznych zmieniono mu nazwę na "Klementa Gottwalda" jak i teraz, gdy przywróconą pierwotna nazwę "Stanisława Staszica".
  Z Jankiem Lityńskim chodziłem do tej samej klasie w liceum, możliwe też, ze w ostatnich klasach SP.  Big Grin
  Z Markiem Borowskim i (dziś profesorem) Michałem Kleiberem chodziłem razem od I klasy SP; w liceum poszli do klasy z językiem niemieckim, ja - z łaciną.  Big Grin
  Może nawet wkrótce pokażę "na chwilę" kilka zdjęć z nimi. Tak się składa, że teraz  XIV LO obchodzi 105 rocznicę powstania, a pod koniec stycznia na Balu być może (nie jest pewne) pokażę część swoich zdjęć, jakie w szkole robiłem. Prezentacja, którą przygotowałem, zawiera 200 zdjęć - to część z tych, które robiłem w szkole - na boisku, podczas wycieczek, a nawet - podczas lekcji !!  ;D

P.S.  Informacja dla Radka68 (i innych zainteresowanych): cztery zdjęcia wymienionych osób pokażę dziś (środa) wczesnym wieczorem i tylko na kilka godzin.
Odpowiedz
(19.01.11, 00:34)Hermes link napisał(a):(...Tak się składa, że teraz  XIV LO obchodzi 105 rocznicę powstania...)

Zaszczyt kończyć takie liceum  Wink
Pozdrawiam
dab
g-g: 9169842 _________________ Bresser Venus 76/700, lornetka 10/50, aparat Sony F-717 Ale to sie zmieni !
Odpowiedz
Witam,

Zgodnie z zapowiedzią, pokazałem już montaż 4 pojedynczych zdjęć (wykonanych pół wieku temu) z uczniami z mojej klasy. Byli tam:
  Dwa górne zdjęcia wykonałem w 1959, jeszcze w SP.  Dwie znane osoby - Marek i Michał - są na nich „podpisani”.
Lewe dolne – podczas tańczenia rocka w klasie (dla Polskiej Kroniki Filmowej w 1961r) – wśród widocznych na zdjęciu kolegów jest także Jan Lityński.
Prawe dolne - na wycieczce (w 1962 r): drugi od prawej to Zdzisiek Szczotkowski.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości