Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intes kontra Celestron
No to jak ?? Jedziemy ? 8) Smile
Kielce    50° 52' 30'' , 20° 36' 50'' Celestron C102AZ, Zeiss - Jenoptem 7x50W, PZO 11x40
Odpowiedz
Ja jestem z zona i znajomymi na Teneryfie na 99% od 13 czerwaca przez 2-3 tyg. Chyba, ze jakis kataklizm dotknie moja firme. Jak bede znal konkrety odezwe sie do ciebie! Powiedz mi, czy ty chcesz jechac sam, czy z partnerka?
Odpowiedz
Kurcze już w czerwcu ?? Zobacze jak podasz konkrety i raczej sam skoro laska mi siedzi w USA a zabierać obcej mi się nie kalkuluje, choć kto wie co się jeszcze może wydarzyć ;D Wink no i jakiś większy trochę składzik by się przydał bo tak to ja pitole, żeby wam zawracać gitare ! Tongue
Kielce    50° 52' 30'' , 20° 36' 50'' Celestron C102AZ, Zeiss - Jenoptem 7x50W, PZO 11x40
Odpowiedz
To dobierz jeszcze kogos, wtedy beda dwie autonomiczne grupy - a tak jest najlepiej! Moze, ktos jeszcze tu sie zglosi!
Odpowiedz
A może Turcja lub Hiszpania? Dojechać mozna samochodem, a gór nie brakuje... W przypadku Hiszpanii to Sierra Nevada na południu, taki Mulhacen ma 4000 tyś. i mozna dość wysoko wyjechać autem. Pireneje pomijam, bo to oczywistośc, ale tam pogoda może być gorsza [szczegółów nie znam, bo nie byłem w Hiszpanii]. W Turcji z kolei gór i to wysokich jak okiem sięgnąć, pogoda w centrum kraju gwarantowana, tylko zapylenie moze być problemem. Za to samochodem da sie dojechać powyżej 2-2.5 tyś. m n.p.m. bez problemu. Kiedyś miałem okazję niejako z konieczności spędzić noc pod gwiazdami [ale wtedy nie miałem lornetki, poza tym z innych względów nie wypadało] na 3800 m na stoku góry w środkowej Anatolii. Widoki zapierały dech w piersiach, niestety byłem wówczas "zielony" astronomicznie [to było 10 lat temu], ale do dziś pamiętam przeraźliwie błyszczącą Wenus przed świtem i mrowie gwiazd... B. nisko nad horyzontem w dzień na tych wysokościach widać silne zapylenie nad ziemią, ale wyżej przejrzystośc musi być spora. Tamten pagór jest raczej mało dostępny, ale już na prawie 2.5 tyś. m leci obok przez przełęcz szosa... tak to wygląda mniej więcej, a innych możliwości jest tam bez liku. Pozdrawiam
-Jarosław
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Aha - mozemy tez taki "specjalistyczny" wypad zrobic dodatkowo we wrzesniu/pazdzierniku. Mars 45 stopni nad horyzontem, masa M'ek, Orion 25 stopni ponad Smile
Odpowiedz
Nie widzę przeciwwskazań Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości