Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intes kontra Celestron
To może jakiś urlopik z rodzinką na Canarach z Vixenem w bagażu podręcznym ???
Odpowiedz
na urlopik to Vixen za duży. Dlatego nabyłem Megreza. Ale ten nie daje takich obrazów.
Odpowiedz
Na Canarach u podnóża wulkanu, powyżej 2000m gdzie da się dojechać samochodem i Megrez przedstawi szczyt swoich możliwości przy zasięgu gołym okiem pod 7-8 mag, zobaczysz cuda na niebie o jakich w Warszawie nawet nie śniłeś z Heliksem Sową,Cirrusem i M33 włącznie Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
Domyślam się Krokodylku, że pracę masz ciężką i pogodzić to czasem graniczy z cudem. Pewnie będąc na Twoim miejscu nie raz walnołbym się poprostu spać.Dbaj o zdrowie i jakoś to będzie.
pozdrawiam andrzej z opola
Odpowiedz
w okolicy 1 w nocy tracę samoistnie przytomność. ;D To mój wewnętrzny system obronny. Tak więc do 3 nie mam sznans doczekać.
Odpowiedz
Niby lato to kicha dla astro ale wczoraj np. ( to przy lekkiej mgiełce) był świetny seeing "na Jowisza". Wystawiłem MK bez oczekiwań a tu: WCP, pasy nawet ten cienki "podrównikowy" (dawno nie widziany). Tak więc nie ma co narzekać. Niestety była talka parówa, że sprzęt zarosił się w ciągu 30 minut. Tak bywa. Następna inwestycja w suszarkę (nie wiem czy mi sprzedadzą przy mojej fryzurze Smile)
Pozdr.
Odpowiedz
(12.05.03, 22:48)Janusz_P. link napisał(a):Na Canarach u podnóża wulkanu, powyżej 2000m gdzie da się dojechać samochodem i Megrez przedstawi szczyt swoich możliwości przy zasięgu gołym okiem pod 7-8 mag, zobaczysz cuda na niebie o jakich w Warszawie nawet nie śniłeś z Heliksem Sową,Cirrusem i M33 włącznie Smile Big Grin ;D

Dobrze gada - oj dobrze. Bylem nie raz, ale jakos wtedy nie zwracalem tak bardzo uwagi na niebo, ale fakt faktem, ze wyglada powalajaco!!! Spokojnie mozna autem wiechac na ponad 2 tys m i nawet spedzic cala noc w ksiezycowym klimacie. A najwazniejsze, ze na 2 tys metrow jest bardzo cieplo!!!
Odpowiedz
A teraz mnie tak natchnelo - wiem, ze to glownie dla wielu jest problem finansowy, ale czy znalazlby sie ktos chetny na jakis np tygodniowy wylot obserwacyjny na Canary? Czy taka propozycja to raczej utopia "nie na miejscu"?
Odpowiedz
Wiesz Jesionie znajomi byli tam na obserwacjach i poważnie się zastanawiam nad takim tygodniowym do dwutygodni wypadzie na ekstremalne oglądactwo i astrofoto, auto wynajęte na miejscu ponoć tanie jak barszcz bo nie ma nim gdzie uciec z wyspy a na 3-4 osoby to już prawie darmocha!!!
Dostałem już kiedyś tam prawie zaproszenie od dobrego kumpla po fachu astrofoto i pewnie z niego skożystam Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
No auta sa faktycznie tanie jak barszcz - np Corsa jest tansza niz motorower Smile Wszystko na miejscu tez tanie, bo Canary sa nadal cale strefa bezclowa (jako jedyni sie ostali w UNI). Dla chcacych tanio, naprawde nie ma problemu ze zorganizowaniem takiego wyjazdu w budzecie np wakacji nad polskim morzem Smile. Czarter z Niemiec za 200E Smile, ale nie wiem czy oplaca sie kombinowac, bo dzisiaj widzialem last minute za 1300 zl tydzien z warszawy! I to w dobrym miejscu, bo kilkanascie minut od Teide Smile

Ja mowie calkiem powaznie, jakby ktos sie dolaczyl to mozna zrobic taki wypad. Ja z checia kolejny raz tam pojade, ale teraz juz z priorytetem nieba Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości