Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza Próba z Celestronem CG5
Jako, że wczoraj była pierwsza od 2 chyba tygodni pogoda (znaczy chmur nie było bo seeing to inna sprawa) postanowiłem po raz pierwszy w życiu skorzystać z mojego montażu paralaktycznego (CG5). Rozstawiałem go chyba pół godziny ustawiając na Polarną(masakra!!!)

Jako że czasu miałem niewiele na początek wycelowałem w Lutnię

[Obrazek: 2f196ba9cabee848m.jpg]

Nie wyszło to może tak jak chciałem ale gwiazdki są tylko lekko (moim niedoświadczonym zdaniem) pojechane. Czerwony kolor w środku to chyba efekt tego że gdzieś w międzyczasie uruchomiła się lampa z czujnikiem ruchu (głupi mój pies Tongue)

Stack 5 x 30s. 2 Darki (bez flatów i biasów) Nikon D80, Nikkor AF 70-300 ISO 1600 Calastron CG5 z napędami w obu osiach

Nie uważam, że to zdjęcie jest udane bo dopiero się uczę ale cieszę się że wogóle mi "coś" wyszło ;D
Odpowiedz
Wydanie 2 poprawione

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4c0f87155cb720d.html"][Obrazek: e4c0f87155cb720dm.jpg][/url]

Zdjąłem czerwony szum i kontrast podniosłem  Wink
Odpowiedz
Wyceluj w coś bardziej spektakularnego i spróbuj z dłuższymi czasami i większą ilością materiału, dzięki temu więcej Ci się zarejestruje i będzie mniej szumu do pozbycia się...
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości