Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newton 76/700, czyli kto co zobaczył
Dzisiejsza noc była idealna  ;D

Oto co zobaczyłem:

Księżyc przy szkle 4mm nawet te najmniejsze kratery
Jowisz z 2 pasami i 4 księżycami
Plejady
Orion
i ok. 5 rano saturna z widoczną przerwą między pierścieniem a planetą

i wiele innych gromad których nazw nie znam Wink
Odpowiedz
(13.02.11, 13:38)Mariusz0505 link napisał(a):...
Jowisz z 2 pasami i 4 księżycami
...
Oj, coś nie do końca wierzę. Na chwilę obecną małe szanse za zobaczenie tym Newtonem 2 pasów, bo jeden zniknął. Popatrz na zdjęcia:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,18762.0.html.
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Taak ta noc była rzeczywiście piękna Wink
- gromada podwójna - okular 12,5 mm pięknie objął mi oba skupiska gwiazd
- księżyc - bez filtru nie dało się na niego patrzeć ( tak konkretnie to to zrobiłem i tego pożałowałem ale po paru min było ok Smile )
- Jowisz - nie był zbyt dobrze widoczny z mojej miejscowości lecz złapałem go parę razy ale w szkiełkach 4 mm i 6 mm nie można było wyregulować ostrości , a każdy nawet najmniejszy ruch powodował rozmycie obrazu , a w 12,5 mm zanim nastawiłem ostrość księżyce "zniknęły" ( niewielkie zachmurzenie przeszkodziło ) Sad

Polowałem jeszcze wczoraj Pacmana w Kasjopei ale po 1,5 h namierzania i poszukiwań porzuciłem to . Moge prosić o porady jak dobrze wyszukiwać ( namierzać ) obiekty ? Co prawda mam celownik , a sugeruję się też programem Satellarium 0.10.5 ( dla nie znających programu : pokazuje on niebo z każdego wybranego pkt na ziemi o danej godzinie ) ale szukanie na niebie jeszcze nie opanowałem Smile Więc proszę o pomoc i z góry dziękuję
Odpowiedz
Witam jestem nowy  Smile
Również posiadam teleskop 76/700 firmy Bresser, jest to mój pierwszy teleskop. Kupiłem go na wystawce za 30zł. Zobaczyłem przez niego jak na razie tylko Księżyc oraz królującego u mnie na niebie Jowisza (było widać 2 pasy na nim oraz jego 4 księżyce). Jakoś nie mogę nim dobrze celować, bo gdy go kupiłem to nie miał celownika. Dzisiejszej nocy chciałem zobaczyć coś więcej lecz niebo jest zamglone. Czy ktoś może mi pomóc i napisać co mogę przez niego zobaczyć?? Mój cel to Galaktyka Andromedy ale jakoś nie mogę jej namierzyć, może przez to że mieszkam niedaleko Orlika i codziennie niebo jest oświetlane przez reflektory, normalnie dzień w dzień już mnie to denerwuje :/ Wiem pisaliście co można przez ten teleskop zobaczyć, ale może lista się poszerzyła więc czekam na odpowiedzi.
Odpowiedz
(04.11.11, 18:42)bartek0395 link napisał(a):Czy ktoś może mi pomóc i napisać co mogę przez niego zobaczyć??
Cały ten watek jest przecież o obiektach które można zobaczyć przez ten teleskopik,M31 jest jak najbardziej osiągalna,przeczytaj wątek i masz odpowiedz.

Pozdro...
Odpowiedz
Niebo coraz ciemniejsze i 76mm lustra zaczynają coś wyłapywać  8) Jak tam wasze obserwacje ? Ja napiszę co wypatrzyłem z Kielc jak tylko pogoda na to pozwoli  ;D
Odpowiedz
Czekam na relację Smile

Ja ostatnio mojego wyciągnąłem, bo dzieci znajomych przyjechały i chciały popatrzeć, a refraktor obecnie rozkręcony.

Jowisz i Księżyc niczego sobie.
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Witam ma pytanie: Czy na Marsie przez ten telep zobaczę czapy polarne?? czy tylko kropkę w ceglanym kolorze??
Odpowiedz
Od kilku dni mam teleskop Optus 76x700 więc niewiele jeszcze mogę o nim powiedzieć ;D Jest to,po lornetce mój pierwszy teleskop. Mam do niego na razie dwa okularki 20mm i 5mm. W 20mm,Księżyc podobał mi się ,obraz był ostry. Jowisz w 20mm-widoczne dwa pasy i księżyce. Pasy co prawda delikatne,beżowe ale jednak SmileNic więcej nie oglądałam,bo mróz wygonił mnie do domu 8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości