Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program SONDA - informacje ogólne
[Obrazek: sonda.gif]

[Obrazek: katalog.jpg]

Ogólna wymiana informacji na temat programu Sonda; co piszą w sieci; co mówią w mediach, nasze zdania, opinie, pytania, wspomnienia
Odpowiedz
Pytanie do wszystkich - która to była sonda kosmiczna, ta z czołówki programu?
... Już wiem: Mariner 5.
Odpowiedz
LINK
Czy wiecie, że w jednym klubie w Krakowie odbywała się impreza klubowa połączona z  publicznym wyświetlaniem Sondy? Było to 2005-03-24.
Odpowiedz
Na wątku atari pozwoliłem sobie zamieścić takową informację:

Cytuj:
(...) zapraszam do dyskusji na forum astro4u.net. Konkretnie:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=786.555
W dyskusji uczestniczy współtwórca programu - Pan Tomasz Pyć! Smile
(...)

Chciałbym poinformować, że na astro4u.net wątek o SONDZIE, jako bardzo popularny, ważny i z dużą ilością podstron (aż 43) został w dniu 23 czerwca 2006 wyodrębniony i stanowi teraz osobne forum (a właściwie podforum). Jego adres to:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=28.0

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się (a nie ukrywam, że po przeczytaniu wątku na atari.area uważam, że są ku temu podstawy Smile ) ocalić z archiwum TVP pozostałe tam odcinki SONDY i materiałów roboczych.

Widzę też, że przynajmniej część z piszących tu osób udzielała się swego czasu na podobnym wątku na elektrodzie, choć pod innymi nickami.

Zapraszam również na astro4u.net
Odpowiedz
Ktoś z Warszawy - może z iTVP  ??? - dokonał ostatnio kilku zmian na Wikipedii w dziale historia:
LINK

Zmiana w pierwszym zdaniu jest jak najbardziej OK.

Mam natomiast wątpliwości co do dwóch następnych i chciałabym to z wami przedyskutować.
Cytat:Po raz pierwszy telewizja jakikolwiek materiał zakupiła dla Sondy dopiero w roku 1986, po zrealizowaniu kilkuset programów na podstawie materiałów otrzymanych za darmo. Dlatego też powtórna emisja programu jest uzależniona od ustalenia praw do materiałów ilustracyjnych.
Chyba żadne z nas nie wie, czy to ostatnie zdanie jest prawdziwe, czy też nie. Kim jest autor, że to wie? Jeśli to ktoś z was - proszę się zgłosić. Bo inaczej będę za tym, żeby to zdanie wykasować.

Cytat:W 1989 roku Kurek i Kamiński planowali zakończenie emisji Sondy i rozpoczęcie nowego cyklu programów popularyzujących zagadnienia gospodarki, ekonomii i zarządzania. Wiadomość ta jest niepewna, została podana tylko w jednej gazecie. Inne żródła jej nie potwierdzają.

Oprócz artykułu w Gazecie Wyborczej, szerzej jest to opisane w artykule (a raczej rozdziale książki) Dolistowskiego (patrz dział Linki). Czy ktoś z was wie o jakichś okolicznościach, które usprawiedliwiałyby ostatnie zdanie? Jeśli nie, to jestem za wykasowaniem jej.

Cytat:Na 34 kasetach VHS
Czy to prawda?

Równolegle poddaję tę samą kwestię pod dyskusję w dziale Dyskusje na stronie Wikipedii.
Odpowiedz
Numer IP faktycznie pochodzi z Warszawy, ale jest to IP wykorzystywane przez operatora  telewizji kablowej UPC. W związku z tym nie jest to IP iTVP.
Odpowiedz
A ja bym się wstrzymał na waszym miejscu i zapytał pana Tomasza... Smile bo z tego co się orientuję to on ma takie łącze...
Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
Co do ilości kaset, to na pewno jest ich więcej jak 32, może właśnie 34...
Odpowiedz
Z inforamcji krążących w sieci myśle że 1 zdanie jest prawdziwe, już o tym pisałem szukanie praw autorskich do programów relizowanych metodami K&K jest troszkę szalone i może zająć dużo dużo czasu a wg mnie chyba nie zbyt możliwa, aby po materiałach filmowych (tj odcinakch Sondy ) szukać kto był autorem i czy wyrażał zgodę.
Co do 2 punktu hmmm nie wiem...  Pan Toamsz niech się wypowie...
32 ... 34 hmmm 
Odpowiedz
(28.06.06, 21:01)maxbit (marcin) link napisał(a): Z inforamcji krążących w sieci ...

Nie, nie! Mnie nie chodzi o to, żebyśmy teraz spekulowali. Na Wikipedii należy umieszczać tylko informacje z pewnych źródeł. Po prostu chcę sprawdzić, czy ktoś z was może dotarł do takiego pewnego źródła - przypuszczam, że nie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości