Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M52 oraz BubbleNebula
Witam wszystkich.
Podaczas ostatnich moich dwóch nocy (na poczatku września) przysmarzyłem swojego Canonka w okolicach Kasiopei i oto co dostałem 
[Obrazek: m52.jpg]
stack 13x180s+Darki/ISO800 EOS300D(mod)+Rubinar500@5.6 na SW EQ-5
stack DSS+obróbka i crop PS.
Natomaist dzień później przy 300s surówkach
[Obrazek: m521.jpg]
stack 11x300s+Darki/ISO800 EOS300D(mod)+Rubinar500@5.6 na SW EQ-5
Różnica naswietlania ponad 2 razy dłuższa a jest tylko gorzej  ???
Dodaję jeszcze klatkę złożoną z DSS do dalszej obróbki może da się wyciągnąć coś więcej z tej foty TUTAJ (4.2MB TIFFx16b zmniejszony do rozdzielczości 1024pix). Walczę z tym materiałem prawie 3 tygodnie i nic nie wymyśliłem. Bardzo prosze o pomoc może komuś uda się lepiej wyciągnąć materiał ze zdjęcia.
Dominik Ball - Częstochowa WO80FD | HEQ-5 Syntrek | DSI III Pro
Odpowiedz
No cóż dużo więcej tam nie ma:
[Obrazek: m52zDSS.jpg]

Moim zdaniem za bardzo obciąłeś histogram z lewej strony.
Żeby zobaczyć wiecej powinieneś poprostu dać jeszcze dłuższe czasy ekspozycji. To dość słaby obiekt, a obiektyw, którego używasz nie zbiera zbyt wiele światła.
Jacek Pala - tel. +48 602 315 947 (wieczorem) GG: 8912790 http://www.ScopeDome.com http://www.astronomia.slupsk.pl
Odpowiedz
Cytat:Moim zdaniem za bardzo obciąłeś histogram z lewej strony.
Żeby zobaczyć wiecej powinieneś poprostu dać jeszcze dłuższe czasy ekspozycji. To dość słaby obiekt, a obiektyw, którego używasz nie zbiera zbyt wiele światła.
:o to moje zdjęcie  Wink wow  Smile
Tak rzeczywiście moim celem  przy obróbce było maksymalne wyczernienie tła co nie wyszło na zbyt mądre posunięcie.  :Smile  Na to wychodzi że muszę szukać ciemniejszego nieba bo moje LP nie pozwala na dłuższe czasy - DS zlewa się z tłem i surówki są aż żółte   Sad  Mieszkam 2km od Jasnej Góry i niebo jest niestety bardzo zaśmiecone światłem. Dziękuję Jacku za pracę nad moją fotką od razu wygląda bardziej naturalnie - chyba wiem do czego dążyć z obróbką innych materiałów  Smile
Dominik Ball - Częstochowa WO80FD | HEQ-5 Syntrek | DSI III Pro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości