Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SkyWatcher UW 15 mm 2" oraz UW 20 mm 2"
Zawsze lubiłem okulary szerokokątne i jakiś czas temu natrafiwszy a w/w postanowiłem trochę odczekać aż stanieją  ;D i może pojawią się jakieś recenzje na ich temat  :Smile
Niestety nie mogę znaleźć o nich opinii a co dziwne dostępne są chyba głównie w polskich astrosklepach  ??? chyba że coś źle szukam  Tongue

Wiem że cena determinuje jakość itd. ale może ktoś z Szacownych Kolegów wie coś na ich temat, będę wdzięczny    Smile

Dostępne np tu - http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...24b7de18d3
Odpowiedz
Wydaje mi się , że są też w Pradze , w Suprze , ale mają oznaczenie WA . We witrynie są 20,30 i 38mm ; niema 15-tki. Trochę więcej o 20-tce : waga 590g ! , FMC , cena 2750 kc a więc znacznie taniej niż w DO .
Jeśli chcesz , mogę  zapytać p. Zahajskeho , co o nich sądzi i czy ma / mógłby mieć / 15-tkę. Koszt przesyłki nie jest duży , zapytaj albedo , On kupował tam refraktor i podobno jest zadowolony

Pozdrówko !  Smile

Odpowiedz
Zbigniew, mam do ciebie prośbę, jak byś pytał o te okulary zapytał byś po ile mają wyciągi okularowe do SCT.
Mak Orion 127-Cassegrain 80/800 Bino WO
Odpowiedz
Dziwne bo o tych okularkach w sieci  :-X a Google wyrzuca tylko kilka pozycji o to za dobrze nie wróży   :Smile

poczekam jeszcze  ;D
Odpowiedz
Szukałem w sieci opisu 20mm a tu mój wątek  ;D nawet zapomniałem że go pisałem. Dodatkowo wyskoczył komunikat
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
;D

Delta Optical zrobiła promocję niebywałą na oba okulary a że od 2008 były one bliskie memu sercu nie omieszkałem nie skorzystać Smile i nie żałuje bo choć może i nie mają one idealnych gwiazdek po same brzegi, to po zdjęciu muszli ocznych i po odkręceniu w 20mm barlowa (staje się wtedy fajną 32-ką) posiadają coś co najbardziej w okularach szerokokątnych sobie cenię, uczucie wpadnięcia w obraz, wrażenie bycia nim otoczonym Smile

Trochę to nawiedzone pisać w swoim wątku po kilku latach ale mam nadzieję że zrozumiecie Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości