Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda w innych filmach
Skąd pewność, że to fragment któregoś programu SONDA? Film jest z 1980 roku, a premierę miał w 1981 roku. Odcinki z 1978 r. chyba nie bardzo pasują, chociaż tytuły są prawdopodobne. Może A Kurek i Z. Kamiński zagrali tylko taki epizod nie związany z żadnym odcinkiem Sondy.
Odpowiedz
Pewności nie ma. Jednak taniej, szybciej i łatwiej jest wykorzystać istniejący odcinek, niż kręcić coś specjalnie do filmu. Zwłaszcza, że jak przypuszczam treść filmu nie ma nic wspólnego z treścią tego krótkiego fragmentu Sondy i nie miało znaczenia który odcinek został użyty.
Odpowiedz
Zaciekawiliście mnie tym, postanowiłem to obejrzeć ten urywek kilka razy, zajrzałem na stronę filmpolski.pl tam znalazłem takie coś
Cytat:Zdzisław Kamiński (występuje w roli samego(j) siebie ; nie występuje w czołówce), Grażyna Krukówna (Cyganka; nie występuje w czołówce), Andrzej Kurek (występuje w roli samego(j) siebie ; nie występuje w czołówce)

Jestem bardziej niż pewien że film kręcono równocześnie z kręceniem jakiegoś odcinka programu "Sonda" gdy przyjrzymy się dokładnie całej tej scenie i scenie w reżyserce wyraźnie widać poszczególne ujęcia kamer na monitorach telewizyjnych i jakiś materiał filmowy, oraz zegar.
[Obrazek: son1c.jpg]

Widzimy tu na monitorach jakiś kawałek filmu, ujęcie z kamery nr 1 i na górze kamera nr 2, Englert zasłania jeszcze dwa monitory na których obraz się powtarza z dwóch kamer, jeden z monitorów pokazuje oczywiście obraz który jest nagrywany z przeskokiem kamera nr1 i 2, pytanie czy film kręcono podczas kręcenia odcinka?? jeśli tak jest to odcinek z roku 1980, pytanie nr 2 w takim razie, jeśli ten odcinek faktycznie istniał i jest jak pisze to, albo należy on do zaginionych/zniszczonych nie znajdziemy go, albo istnieje i trzeba by przeszukać wszystko z 1980 roku co się zachowało. Jest też ostatnia możliwość, program nigdy nie powstał, panowie Kurek i Kamiński po prostu wystąpili w filmie a całość zaimprowizowano specjalnie do filmu, bo co komu by szkodziło już wówczas byli popularni.
(Idę już spać następnym razem napisze za dnia Dobranoc)
Odpowiedz
Może to odcinek "Klucze życia"? (na szybko spojrzałem do listy odcinków)
Odpowiedz
(26.03.12, 20:33)kafar link napisał(a):Może to odcinek "Klucze życia"? (na szybko spojrzałem do listy odcinków)

Przejrzałem Zeszyt Sondy i jedynie odcinek "Klucze życia" z 1980 roku faktycznie pasuje. Program traktował o enzymach, czyli o chemicznych nożyczkach, umożliwiających między innymi wycinanie fragmentów DNA. Scenografia programu też jest odpowiednia do roku 1980.
Odpowiedz
W takim razie jest duża pewność że film kręcono podczas realizacji tego odcinka, w notatniku SONDY jest napis Arch choć skreślony nie ma nigdzie napisu skasowano, było by dobrze gdyby udało się obejrzeć ten odcinek jeśli w ogóle istnieje. Całą ta scenę obejrzałem kilka razy, zastanawia mnie jednak samo zachowanie się naszych panów K&K troszkę nietypowo się zachowują choć może to takie wrażenie sprawia jakiejś sztuczności improwizacji czy coś w tym stylu. I jeszcze jedno pytanie mi się nawinęło teraz na myśl, w tym urywków za kamerami jak i w reżyserce widać osoby które czy aby na pewno są z ekipy programu SONDA czy to zupełnie inni ludzie??
Odpowiedz
Sygnalnie: na forum nostalgia.pl pojawiła się informacja, że Kurek i Kamiński występowali w teleturnieju Pianowskiego "Skojarzenia". Nie pamiętam kompletnie takiego programu, najwyraźniej konkurowały tam między sobą zespoły, bo podobno rywalizującym ekipom szefowali nasi prowadzący.
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Teleturniej pamiętam, ale tego konkretnego w którym wzięli udział Panowie Kurek i Kamiński niestety nie pamiętam. Może TVP Historia wpadnie na pomysł powtórek teleturniejów, to przy odrobinie szczęścia trafimy na ten konkretny program. Pomarzyć każdy może.
Odpowiedz
Apropo's teleturniejów... Drobną acz przykrą wpadkę zaliczył teleturniej "Jeden z dziesięciu" w dzisiejszym specjalnym wydaniu. Było pytanie o program, który prowadzili zmarli tragicznie Andrzej Kurek i Zbigniew Kamiński. Agnieszka Szulim odpowiedziała dobrze, ale pomyłki nikt nie poprawił. Nie wiadomo, czy było to przejęzyczenie Tadeusza Sznuka, czy też błąd układającego pytania.
A "Skojarzenia" z Kamińskim i Kurkiem oczywiście pamiętam, ale nic ponadto że były. Może tylko to, że prawdopodobnie właśnie w odcinku z nimi doszło do małej wpadki realizatorów: na karteczce, którą dostał jeden z uczestników miało być napisane "Żupy solne", a było napisane "Zupy solne".
Odpowiedz
(26.10.12, 18:27)kaem3 link napisał(a):Apropo's teleturniejów... Drobną acz przykrą wpadkę zaliczył teleturniej "Jeden z dziesięciu" w dzisiejszym specjalnym wydaniu. Było pytanie o program, który prowadzili zmarli tragicznie Andrzej Kurek i Zbigniew Kamiński. Agnieszka Szulim odpowiedziała dobrze, ale pomyłki nikt nie poprawił. Nie wiadomo, czy było to przejęzyczenie Tadeusza Sznuka, czy też błąd układającego pytania.

Tak, też oglądałem ten odcinek. Tomasz Sznuk wyraźnie powiedział "Zbigniew Kamiński", na co Agata Szulim dobrze odpowiedziała SONDA.
Sądzę, że nic nie pokręciłem. Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości