Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kolory gwiazd
A macie coś na podkręcenie kolorków samych gwiazd ? :o
Przeważnie wychodzą jednokolorowe albo jakieś mdłe  :Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
Automatycznie coś takiego robi Increase Star Color z dodatku Astronomy Tools do Photoshopa. W samym photoshopie zrobić cos takiego to chyba też nie jest abyt duży problem, ale sam jeszcze nie próbowałem. Pomyślę jak zrobić coś takiego w Irisie lub PixInsightLE
Odpowiedz
Spróbuj w PixInsightLE - właśnie ściągnąłem sobie ten program w wersji darmowej. ;D
pozdrawiam
Odpowiedz
Właśnie przy nim siedzę Smile
Odpowiedz
Jak już o kolorkach mowa, to może ktoś mi powie jak to jest z tym balansem bieli w Canonach unmod?
Robimy zdjęcia na Auto, prawda?
A co jeśli np mam zakręcony filtr UHC-S, który dowala trochę czerwonego (podobno)? Co wtedy? Dalej AUTO?
Odpowiedz
Nie mam takiej funkcji w astronomytools. Widocznie mam jakąś okrojoną wersję. Można by taką napisać śledząc po kolei jakie zadania program wykonuje w PS.
pozdrawiam
Odpowiedz
Ja robię na auto ale to może być źle bo kolory są zafałszowane. Z drugiej strony wątpię czy ustawieniem balansu bieli da się coś poprawić bo z natury rzeczy takie filtry wycinają pewien zakres widma, tym większy im węższy jest filtr. O ile z filtrem LP da się jeszcze zobaczyć jakieś kolorki na gwiazdach to z O III jest już kompletna kicha, wszystko jest jakieś zgniłozielone - próbowałem. Myślę, że nie ma się czemu dziwić  :Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
Nie wiem czy lekarstwem na to nie byłoby zrobienie iluś tam fotek bez filtra i złożenie ich z fotką zrobioną z filtrem w PS-ie.
Nie próbowałem tego jednak.
pozdrawiam
Odpowiedz
W PixieLE nie da się tego zrobić. Można zrobić maskę ale na tym koniec ponieważ brakuje narzędzi do obróbki koloru. Wersja LE jest strasznie okrojona.

W PSie można zrobić tak. W select wybieramy znaczenie na światła lub tony średnie - tak by zaznaczyły nam się same gwiazdki. Przytrzymując Shift odcinamy fotografowany obiekt, jeżeli zaznaczył nam się razem z gwiazdami i jeśli nie chcemy go dosycać. W tym momencie powinniśmy mieć zaznaczone same gwiazdki, więc dajemy dosycenie koloru i tyle.
Odpowiedz
(22.07.08, 16:33)Piotrek_L link napisał(a): Jak już o kolorkach mowa, to może ktoś mi powie jak to jest z tym balansem bieli w Canonach unmod?
Robimy zdjęcia na Auto, prawda?
A co jeśli np mam zakręcony filtr UHC-S, który dowala trochę czerwonego (podobno)? Co wtedy? Dalej AUTO?

jakie znaczenie ma balans biely przy RAW??
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości