Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza przymiarka do M31 z eq3
Kilka dni temu zrobiłem pierwszą przymiarkę do niskiej jeszcze M31.
Szeroki kąt z Sonnara 180mm F/2.8 na F/4.
18x2min ISO1600, D7D
eq3-2
[Obrazek: 2664870819_77d146bb68_o.jpg]
Niestety, ale 2min to max dla D7D. Przy tej skali odwzorowania eq3 pociągnie kilka minut z tego co widzę.
No, ale coś tam widać Wink
Podoba mi się ten Sonnar Smile
Odpowiedz
Zdjęcie fajne, ale dlaczego tak skromnie oceniasz EQ3 ? ;D
pozdrawiam
Odpowiedz
Dlaczego skromnie? Widzę, że przy tej skali odwzorowania to można ciągnąć znacznie dłuższe ekspozycje niż 2 min. Tyle, że mój aparat na więcej nie pozwoli. Przy 2 min miałem idealne gwiazdki przy 180mm. Przy 500 już nie jest tak różowo, bo robię bez quidingu. Ale jako, że wolę się skupić na szerszym kącie to eq3 na razie mi wystarczy.
Odpowiedz
Wystarczy śledzenie w jednej osi i zwiększysz możliwości dwukrotnie co do skali odwzorowania i kilkakrotnie co do czasu naświetlania. Śledzenie w osi deklinacji coś nie za bardzo wychodzi temu montażowi i wskazane jest jak najdokładniejsze ustawienie do GP. Przy dobrym ustawieniu do GP błąd w osi Y jest mniejszy niż w osi X gdzie odbywa się automatyczne śledzenie, oczywiście w ograniczonym czasie, gdzieś do 10 minut. Błędy chwilowe to ok. 7 arcsek.
pozdrawiam
Odpowiedz
Fotka ma swój urok! Ładnie skadrowana. Sprawa obróbki to już bardzo indywidualna sprawa, ale to na tyle fajne ujęcie że chętnie spróbowałbym się z obróbką jakbyś podesłał mi jakąś surówkę?
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Wieczorem mogę wystawić już poskładanego tifa.
Odpowiedz
Jak chcesz to wrzuć mi tego tifa na maila to się trochę pobawię... Kurteczka dawno nie robiłem fotek... ciągnie mnie oj cięgnie...  ;D
Odpowiedz
A ja nadal mam nawyki z obróbki zwykłej fotografii i muszę się jeszcze przestawić na zupełnie inna obróbkę. Trochę to potrwa.
Odpowiedz
Im większa aktywność astrofoto tym krócej...  Wink
Odpowiedz
Poprawiłem balans bieli. Teraz jest chyba lepiej.

[Obrazek: 2672394756_946cbd38ec_o.jpg]

A tutaj jest tiff, tylko zestackowany: http://grzybu.com/images/astro/m31_raw_stack.TIF 28MB.
Jak już wyciągniesz z tego coś ciekawego to rzuć krótki tutorial Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości