Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to lepiej obrobić?
No i znowu chciałbym poprosić innych o pomoc . Chodzi tradycyjnie  o obróbkę:.
Czy  coś z takiego wyjściowego materiału :
[Obrazek: welon1qd5.png]

da sie wycisnąć coś ponad to:
[Obrazek: tt1kopiafiltered2kr1.jpg]

Chodzi oczywiście o skontrastowanie welonu względem tła i gwiazd.
Czy jedyna rada to przeróbka filtra IRblock + Filterek Halfa ??
Ps niewiem czemu imageshack zmniejsza  rozmiar  i typ Tiffa do png a jpg zostaje.
Odpowiedz
z takiego małego pliku trudno cokolwiek sensownego zrobić. Ten obiekt wbrew pozorom jest trudny, cały kompleks zanurzony jest w ogromnej ilości gwiazd, i przy krószej ogniskowej i nieprezycyjnym ustawieniu ostrości widać go słabo. W przypadku tego zdjęcia wydaje mi się, że jest troche króki czas naświetlania (choć nie podałeś żadnych danych) na temat tego zdjęcia. Spore jest też zaświetlenie LP.
Napisz coś więcej o parametrach zdjęcia!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Od 150 s do 450 s na iso 800 10 klatek łacznie ok 1800s .Jezeli chodzi o ostrość to po obejżeniu surówek zorientowałem się że DSS miał ustawiony tryb tylko "część wspólna " a najwyrażniej przesunęłem aparat po części fotek i wyszedł mi jakiś taki crop 50 -40procent. no i chyba za mało go przysłoniłem. Stąd chyba plackowatość jasnych gwiazd. Surowa subframe wyglada tak (330s):
[Obrazek: 564c5d73dbd19e92.jpg] 
Odpowiedz
Typowa zaświetlona surówka. Tak jak pisze Michał trudny ale piękny rejon. Kompleks veili tonie w drodze mlecznej i dlatego Ha które wycina większość jasnych gwiazd tak ładnie się w tym rejonie spisuje. Na pierwszy rzut oka za agresywnie wycięte tło i sporo winietowania. W jakich programach składasz i obrabiasz?
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
DSS i Photoshop 5.0
Odpowiedz
(07.07.08, 23:57)noxili link napisał(a): No i znowu chciałbym poprosić innych o pomoc . Chodzi tradycyjnie  o obróbkę:.
Czy  coś z takiego wyjściowego materiału :
[Obrazek: welon1qd5.png]

da sie wycisnąć coś ponad to:
[Obrazek: tt1kopiafiltered2kr1.jpg]

Chodzi oczywiście o skontrastowanie welonu względem tła i gwiazd.
Czy jedyna rada to przeróbka filtra IRblock + Filterek Halfa ??
Ps niewiem czemu imageshack zmniejsza  rozmiar  i typ Tiffa do png a jpg zostaje.

Przyjacielu weź no wstaw tutaj nieobrobionego tiffa  Smile
Odpowiedz
Myślę że spokojnie można by w tym wątku pociągnąć temat obróbki i wymienić się doświadczeniami i sposobami. Przychylam się do pomysłu Grzesia!  Smile
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
No właśnie .tylko  gdzie mozna wstawić 30 mb tiffa???
Z checia zobacze jak to robia inni.

Co proponujecie :rapidshare ?Bo niemam pomysłu.
Odpowiedz
http://rapidshare.com/files/130583432/welon2.TIF.html

30 mb prosto z DSSa
Odpowiedz
Ja jak zwykle nie mogę nic pobrać z tego cholernego rapidshara.

Noxili zraruj tego tiffa i podeślij mi proszę na maila. Właduję go też na swój serwer i podam Wam link.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości