Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celestron C150 HD?
u mnie na 8m2 też paralaktyk działa świetnie choć gwiazdy polarnej nie widze. No ale dobsona na taborecie nie ćwiczyłem. Może by było lepiej. Martwi mnie tylko sztywnośc takiego układu.
Odpowiedz
Che, che szczęściarze jesteście Smile Ja to nawet balkonu w tej chwili nie mam Sad
Odpowiedz
Brak sufitu troszkę poszerza moje spojrzenie na wszechświat. Poza tym zawsze mogę udać się w okolice Lasu Kabackiego. Z tego co pamiętam C150 wcale nie waży aż tak wiele. Więc myślę że taki montarz jest OK. Widzę że nikt nie posiada tego sprzętu tak więc zaryzykuję i będę jedynym opinodawcą w tym temacie Wink Wink
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja przerabiałem balkonowe obserwacje z Regulusem własnie, trzeba pamiętać, że jest to b. malutki Dobson, rzeczywiście do stawiania na czymś, do obserwacji w polu musiałem go podwyższyć o 10-12cm [dodatkowe nózki do podstawy]. Na balkonie za podstawę służy przeważnie solidna rama do fotela, ale tylko, gdy obserwuję nisko nad horyzontem. Generalnie Dobson może być na balkonie, ale pod warunkiem ,że oś elewacji znajduje się min. 65cm nad posadzką, bo inaczej bez dodatkowej podstawy się nie obejdzie, a dźwiganie ciężkich [stabilność!] mebli na balkon wcale nie jest miłe, pomijajac ględzenie domowników ;D. Schody się zaczynaja, jak balkon jest zadaszony i położony w lodżii [schowany w ściane szczytową bloku - to u mnie niestety, za to mam aż dwa takie ;D], bo wtedy ten okular z boku to nie zawsze jest ideał [to samo dotyczy trójnogu z głowica para, bo raczej nie przystawimy do balustrady]. Za ideał uważam refraktor montowny na balustradzie balkonu, ale to już byłby specjalny, balkonowy montaż... Oczywiście, jak ktoś ma duży balkon bez dachu nad głową :o ;D ;D, to w ogóle nie ma problemu. Pozdrawiam
-Jarosław
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Crocodile!!! Teleskop na Dobsonie jest dużo sztywniejszy i szybszy w obsłudze niż jakikolwiek paralaktyk średniej klasy, przynajmniej w naszym wykonaniu Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
No widzisz Danny (jej znamy się 20 lat a nie wiedziałem żeś Danny ;D) - kupuj tego c150 i opisz wrażenia. Pisze się na testy i porównanie (nieco wydawałoby się bezsensowne) ze 100 RS.
Oskar
Odpowiedz
No widzisz Oskarze... czasem potrzeba czasu by poznać ludzi Wink Wink Cały czas czekam na odpowiedź z szacownego Mińska... ile czasu potrzeba by mi przysłali tego C150 a wówczas pewnie że się umówimy koleżko. Potem rozumiem że podpowiesz mi co nieco w temacie okular... Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz
czyżby z C150 był taki sam problem jak z CR150 - 3 miesiące oczekiwania bez podania żadnego terminu?
Odpowiedz
Cos czuje, ze predzej Maybacha do domu przysla niz te Celestrony. Chyba zaloze sobie serwis WWW z teleskopami Takahashi np tymi po 200tys$ i jak ktos sie zapyta, to powiem, ze trzeba czekac - ile? Nie wiem Smile))
Odpowiedz
Koleżko zawsze Ci podpowiem jaki okular nie ma problemu najmniejszego.
Oskar
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości